چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ,23 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۵
رئیس اداره بهزیستی شهرستان چابهار:
تیم های سیار بهزیستی در حاشیه شهر چابهار حضور یافتند/ از گندزدایی پاتوق های معتادان تا توزیع ۴۰۰ پرس غذا
 
حسن تاوانه گفت: آموزش پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در پاتوق های بیماران مبتلا به اعتیاد سطح شهر توسط تیم های سیار اداره بهزیستی شهرستان چابهار در حال انجام است.
به گزارش عصرهامون، حسن تاوانه، رئیس اداره بهزیستی شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، با اشاره به اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و مراقبت از معتادان در حاشیه شهر بیان کرد: این روزها با توجه به شیوع ویروس کرونا، معتادان هم همانند سایر افراد درگیر این ویروس می‌شوند به همین سبب بهزیستی طرح مراقبت از شیوع این بیماری را در بین معتادان آغاز کرده است.
 
وی ادامه داد: آموزش به این افراد توسط تیم ها و کارشناسان در ارتباط با بیماری کرونا، داده می شود همچنین آموزش‌های لازم برای رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری ضد عفونی اماکن در پاتوق های باغ مومنی و محله پشت پمپ بنزین با همت موسسات مردم نهاد سپهرداد طوس و نبی اکرم (ص) چابهار انجام شد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان چابهار با اشاره به طرح مراقبت از شیوع ویروس کرونا در معتادان پرخطر افزود: هدف از اجرای این برنامه تشویق و ترغیب افراد جهت جلوگیری از تجمعات و ماندن در منازل تا گذر از این بحران بود.

وی با بیان اینکه همزمان با شروع ایام نوروزی فرایند خدمت‌رسانی این گروه‌ها همچنان ادامه دارد، گفت: با توجه به شرایط ویژه ناشی از ویروس کرونا به منظور اجرای برنامه‌های پیشگیرانه و مراقبت از معتادان پر خطر در اجرای این طرح افراد آموزش دیده حضور پیدا کرده و این خدمات را ارائه می‌کنند.

تاوانه تصریح کرد: همه افراد در برابر سلامتی جامعه مسئولند چنانچه عدم رعایت بهداشت فردی و تجمع منجر به انتقال آن در خانواده و جامعه شود ممکن است باعث فاجعه و کلیه تمهیدات لازم و تلاش های جمعی به ورطه نابودی کشیده شود.

وی خاطر نشان کرد: با همکاری این موسسات؛ گندزدایی و ضدعفونی اماکن پرخطر و محل رفت و آمد این افراد و همچنین توزیع ۴۰۰ پرس غذای گرم انجام شد.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۲۴۵


ارسال