شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ,6 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶
در بازید حریرچی از مرکز غربالگری زاهدان مطرح شد؛
فعالیت 10 مرکز غربالگری در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: 10 مرکز غربالگری کرونا در شهرستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعال شده است.
به گزارش عصرهامون، محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در حاشیه بازدید حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت از مرکز غربالگری سرپائی سیدالشهداء(ع) زاهدان اظهار کرد: ۱۰ مرکز غربالگری در شهرستان های زاهدان، خاش، میرجاوه، سراوان و سیب و سوران  از ساعت ۸  صبح تا ۲۴ در همه ایام، حتی تعطیلات آماده ویزیت و راهنمائی هم استانی ها هستند.

وی ادامه داد: در  زاهدان مراکز جامع خدمات سلامت امیرالمومنین(ع)، سید الشهداء(ع) و سرجنگل، در  خاش مراکز جامع خدمات سلامت شماره سه شهید بهشتی و نوک آباد، در  میرجاوه مرکز خدمات غربالگری مستقر در بیمارستان دارالشفاء، در  سیب و سوران مرکز جامع خدمات سلامت شهری روستائی سوران و در سراوان مراکز جامع خدمات سلامت شماره  سه شهری، جالق و سیرکان در این خصوص در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اضافه کرد: آزمایش کرونا تا پیش از این فقط از افراد بستری شده انجام می شد اما با افزایش تولید کیت های آزمایشگاهی در  داخل کشور،  امکان نمونه گیری از افراد مشکوک و علامت داری که به مراکز غربالگری مراجعه می کنند هم وجود دارد.

انتهای پیام//
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۲۵۸


ارسال