چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۲
شهردار بندر چابهار:
خسارت 300 میلیارد ریالی سیلاب به زیرساختهای شهری چابهار
 
یونس حقانی گفت: بارندگی های شدید اخیر و متعاقب آن سیلاب خسارت بار شهر چابهار، خسارت‌های عظیمی بر زیرساختهای شهری و زندگی شهروندان چابهار وارد کرد.
به گزارش عصرهامون، یونس حقانی، شهردار بندر چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، بیان کرد: از چند روز گذشته و با اعلام هشدارهای هواشناسی نیروهای خدمات رسان و امدادی در مناطق مختلف حضور داشتند و با تجهیزات و ماشین آلات در حال خدمات رسانی به مردم سیل زده هستند.
 
وی با اشاره به برآوردهای اولیه میزان خسارت وارده بر زیرساخت های موجود شهر چابهار افزود: بارندگی های شدید اخیر و متعاقب آن سیلاب خسارت بار شهر چابهار، به میزان 30 میلیارد تومان خسارت به زیرساخت های شهری و زندگی شهروندان وارد کرده است.

شهردار بندر چابهار ادامه داد: این درحاليست که به دلیل عدم وجود زیرساختهای لازم از جمله؛ دیوار حفاظت ساحلی، ساماندهی نشدن كامل مسیل ها باعث ایجاد خسارت وارده شد.

وی گفت: عدم ساماندهی قایق های ماهیگیری در ساحل چابهار در زمان موقع بارندگی بیش از ۱۲۰ قایق ماهیگیری دچار سیل زدگی و ۵۰ قایق غرق شد.
 
حقانی میزان برآورد خسارات وارده بر زیرساختهای صیادی را بیش از ۲۰میلیارد تومان عنوان کرد.
 
مرتضی اسلامی؛ معاون خدمات شهری شهرداری چابهار از پاکسازی معابر و خیابان‌های این شهر توسط شهرداری به منظور رفاه حال شهروندان در چند روز گذشته خبر داد.
 
وی با اشاره به اقدام فوری نیروهای شهرداری در همان ساعات اولیه فروکش کردن سیلاب افزود: نیروهای آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری چابهار بصورت شبانه‌روزی نسبت به تخلیه آبگرفتگی اماکن، ساختمان‌های نیمه‌کاره و منازل شهروندان در سطح شهر چابهار اقدام کردند.
 
به گفته معاون استاندار سیستان و بلوچستان و فرماندار شهرستان ویژه چابهار بارندگی های چند روز اخیر به زیرساخت‌های شهری و روستایی این شهرستان خسارت جدی وارد کرده است.

رحمدل بامری حجم بالای آب در رودخانه روستای تیس چابهار سبب تخریب دیوار برخی از منازل و آب وارد خانه مردم شده و همچنین به خودروهای آنان خساراتی وارد کرده است.

وی بیان کرد: بارندگی چند روز اخیر و جاری شدن روان آبها خسارات زیادی به معابر عمومی، منازل مسکونی و زیرساخت‌های عمرانی روستای تیس در محدوده منطقه آزاد وارد کرده است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۲۶۲


ارسال