چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۵
فرماندار شهرستان زابل :
شیوع کرونا در زابل به خط قرمز رسید/سفرها را تمام کنید
 
غلامرضا گنجی گفت: برخلاف تمام تلاش‌های شبانه‌روزی، توصیه‌ها و درخواست‌های اعلام شده برای پرهیز از سفر به شهرستان زابل و ماندن شهروندان در منازل، همکاری لازم در این خصوص صورت نگرفته و سبب شده بیماری کرونا در شهرستان افزایش یابد و به خط قرمز برسد.
به گزارش عصرهامون به نقل از روابط عمومی فرمانداری زابل، غلامرضا گنجی اظهار کرد: برخلاف تمام تلاش‌های شبانه‌روزی، توصیه‌ها و درخواست‌های اعلام شده برای پرهیز از سفر به شهرستان زابل و ماندن شهروندان در منازل، همکاری لازم در این خصوص صورت نگرفته و سبب شده بیماری کرونا در شهرستان افزایش یابد و به خط قرمز برسد.

فرماندار زابل گفت: در سطوح مختلف از تمام ظرفیت‌های نظام برای آگاه‌سازی مردم از خطر و جدی گرفتن کرونا ویروس و تاکید بر رعایت دستورالعمل‌ها و نکات بهداشتی با هدف مقابله و پیشگیری از ابتلا به این بیماری استفاده شده است، متاسفانه توجهی به این بیماری و ترتیب اثری به درخواست‌های اعلام شده برای اجتناب از سفرهای نوروزی و ماندن در خانه‌ها داده نشده است.

وی ادامه داد: در پی سفر هموطنان از استان‌های آلوده به شهرستان زابل و عدم توجه به موارد بهداشتی، کرونا در این شهرستان سیر صعودی در پیش گرفته و به  خط قرمز رسیده است. 

این مسؤول ادامه داد: با توجه به افزایش بیماران مبتلا به کرونا ویروس در منطقه، اگر مردم به رعایت نکات بهداشتی و ماندن در منازل خویش مبادرت نورزند، طی  چند روز آینده ظرفیت تخت‌ها و بیمارستان‌های در نظر گرفته شده برای این بیماری تکمیل خواهد شد.

وی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی که مکان و بستر لازم برای احداث بیمارستان صحرایی و نقاهتگاه دارند در آماده‌باش کامل بسر خواهند برد.

رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونا ویروس شهرستان زابل از  ادارات آموزش و پرورش و نیز  مرکزی فنی حرفه‌ای شهرستان خواست، نسبت به تجهیز و آماده‌سازی اماکن از پیش اعلام شده اقدام کنند تا در صورت نیاز و افزایش بیماران از مکان‌های مورد نظر به عنوان بیمارستان و نقاهتگاه استفاده شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۲۶۸


ارسال