يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۴
مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان:
فعالیت 162 گروه جهادی شیعه و سنی برای مقابله با کرونا/ 10هزار نقطه از معابر ضدعفونی شد
 
علی اکبر جعفری گفت: گروه‌های جهادی بسیج سازندگی سیستان و بلوچستان برای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از 10 هزار نقطه از معابر و اماکن عمومی و مذهبی استان را ضد عفونی و گندزدایی کردند.
به گزارش عصرهامون، در پی شیوع ویروس کرونا در اغلب استان‌ها، گروه‌های جهادی شیعه و سنی در پایتخت وحدت کشور بار دیگر به صورت خودجوش پابه‌پای مسئولان و نیروهای نظامی وارد میدان شدند تا با این ویروس منحوس مقابله کنند.
 
اگر چه امسال سومین سالی است که جهادگران بسیجی اوقات فراغت و تعطیلات نوروزی خود را در ارائه خدمت به شهروندان خلاصه کرده اند به گونه ای که یکبار با زلزله بار دیر با سیل و اینبار نیز در خط مقدم جبهه مبارزه با کرونا پیش قدم شدند و از آغازین لحظات ورود این میهمان ناخوانده، هم پای مدافعان سلامت پا به عرصه گذاشتند و با روحیه جهادی و فرهنگ بسیجی در راستای کاهش آلام مردم و مقابله با این ویروس منحوس گام نهادند.

تولید ماسک، ضدعفونی کردن و گندزدایی اماکن عمومی، توزیع بسته های بهداشتی در مناطق محروم، آموزش و آگاه سازی مردم و... از جمله اقدامات بسیجیان در مسیر مبارزه با این بیماری به شمار می رود.
 
از توزیع موادضدعفونی کننده تا بسته های معیشتی و بهداشتی

علی اکبر جعفری، مسئول بسیج سازندگی سپاه سلمان سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون گفت: گروه‌های جهادی بسیج سازندگی همچون سایر بحران‌ها و مواقع با آمادگی کامل به میدان آمدند و همگام با مدافعان سلامت در صف مقدم خدمت‌رسانی به مردم قرار گرفتند به گونه ای که تاکنون 10 هزار و 100مدرسه، مکان مذهبی، معبر عمومی و ...  را گندزدایی، استریل و ضدعفونی کرده اند.

وی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه بسیج سازندگی برای مقابله با کرونا افزود: در حال حاضر 162 گروه جهادی تخصصی (درمانی و بهداشتی) و عمومی شامل گروه های سه تا 22 نفره با تجهیز تمامی امکانات و بکارگیری 2 هزار و 940 نفر عضو در راستای پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا در سطح استان فعالیت می‌کنند.

این مقام مسئول ضدعفونی معابر شهری و اماکن عمومی را از اولویت‌های گروه‌های جهادی برشمرد و ادامه داد: 15 کارگاه تولید ماسک خانگی تاکنون بیش از 22 هزار ماسک بهداشتی تولید و در مناطق مختلف استان توزیع کرده‌اند، همچنین در اجرای رزمایشی که از دو روز گذشته در زاهدان اجرا شد با همکاری قرارگاه قدس 117 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده نیز در بین مردم توزیع شده است.

وی در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: ۵۴ خودروی مجهز جهادگران و یکصد گروه سه نفره به همراه ۳۰ دستگاه موتور در زاهدان کار خود را آغاز کردند و در روزهای آینده نیز در چهار شهرستان دیگر استان این رزمایش با حضور جهادگران انجام خواهد شد.

مسئول بسیج سازندگی استان در ادامه به توزیع 31 هزار بسته معیشتی به ارزش هربسته یک میلیون و 500 هزار ريال و توزیع 900 بسته بهداشتی به ارزش هر بسته یک میلیون ريال اشاره کرد و گفت: خرید و تحویل ۱۰ دستگاه سمپاش برقی برای جهادگران گروهی از اعتبارات بسیج سازندگی به ارزش 300 میلیون ريال، استفاده از کاروان های موتوری 10 دستگاه به صورت مجتمع و حضور در محله های سطح شهر و همچنین تجهیز خودروهای جهادی به تانکرهای 2 تا پنج هزار لیتری و کارواش های برقی مدرن از دیگر اقدامات گروه های جهادی است.
   
جعفری خاطر نشان کرد: آموزش چهره به چهره عمومی به ۳۵ هزار نفر یکی دیگر از اقدامات موثر در راستای پیشگیری از ویروس منحوس کرونا می باشد.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۲۷۴


ارسال