جمعه ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ,4 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۵
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار:
نظارت بر رعایت بهداشت در نانوایی‌های چابهار برای پیشگیری از انتقال کرونا انجام می شود
 
عبدالرسول خدمتی گفت: همزمان با شیوع بیماری کرونا در کشور و لزوم رعایت دقیق موارد بهداشتی، یک واحد نانوایی به علت نواقص بحرانی پلمپ شد.
به گزارش عصرهامون، عبدالرسول خدمتی؛ رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: بازرسان بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان با مشاهده تخلفات بهداشتی و نواقص بحرانی در یک واحد صنفی نانوایی و با کسب دستور دادستان عمومی و انقلاب چابهار، اقدام به پلمپ و تعطیلی واحد های صنفی متخلف کردند.
 
وی افزود: قطعا در مواردی که سلامت شهروندانمان در خطر باشد هیچ اغماض و کوتاهی نخواهیم کرد و‌ در صورت تشخیص کارشناسان ناظر بهداشت محیط، برخورد لازم بلافاصله صورت خواهد گرفت.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار با اشاره به اینکه برای نانوایی‌ها دستورالعمل‌هایی را تهیه و ابلاغ کرده‌ایم ادامه داد: روزانه تذکراتی به نانوایان از طریق واحد بهداشت و اتحادیه داده می‌شود و هر نانوایی که به تذکرات اعتنا نکند قطعا با او برخورد خواهد شد.

وی گفت: واحد بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت شهرستان چابهار در نوبت های مختلف صبح، ظهر، عصر و شب مشغول بازدید واحدهای صنفی هستند و همشهریان میتوانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در محیط کار با شماره گیری ۱۹۰ و اعلام به سامانه، تخلفات بهداشتی را گزارش کنند تا بلافاصله کارشناسان در محیط حاضر شوند.
 
خدمتی با اشاره به اینکه بر اینکه افراد شاغل در نانوایی‌ها باید بهداشت فردی و بهداشت محیط کار را رعایت کنند، تاکید کرد: استفاده از ماسک، کلاه و روپوش مناسب برای کلیه کارکنان نانوایی الزامی است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بازرسان واحد بهداشت محیط علاوه بر بازدید از واحدهای صنفی، دستورالعمل های آموزشی مبارزه با کرونا را نیز به متصدیان آموزش می دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۲۷۵


ارسال