دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۵
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار:
در اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا مردم نقش اساسی دارند
 
رحمدل بامری گفت: مردم در اجرای طرح جدید کاهش زنجیره انتقال کرونا که با هدف مراقبت از شهر‌ها و مدیریت محلی بیماران هر شهر اجرا می‌شود مردم نقش مهمی بر عهده دارند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، رحمدل بامری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با کرونا ضمن تبیین و ابلاغ جزییات طرح کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا بیان کرد: مشارکت و همراهی مردم در اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال کرونا ویروس (فاصله گذاری اجتماعی) بسیار مهم است.
وی کاهش تماس و زنجیره انتقال را یکی از راهبردهای اصلی برای پیشگیری و کنترل بیماری کرونا عنوان کرد و افزود: در اجرای این طرح با کاهش تماس، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری گام مهمی در کنترل بیماری برداشته خواهد شد.

فرماندار چابهار ادامه داد: در سطح شهرستان طرح بررسی و پیش بینی های لازم برای اجرای کامل انجام شده و با همت عوامل اجرایی و همکاری مردم با قاطعیت و جدیت و لحاظ اقدامات سختگیرانه برای حفظ سلامت مردم اقدام می کنیم.
  
وی گفت: این طرح در تمامی شهرهای کشور و همچنین در شهرستان چابهار به مدت ۱۵ روز اجرا می شود و در قالب این طرح ورودی ها و خروجی های شهرها کنترل می شود.

وی ضمن اعلام گزارشی از محدودیت های ایجاد شده در مبادی ورودی، اطلاعیه کمیته انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا براین اساس در دوره اجرای طرح گفت: در این طرح صرفاً افراد بومی ساکن هر شهر مجاز به ورود آن شهر بوده و ورود افراد غیر ساکن ممنوع است و نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو، بیمه نامه خودرو  صورت می‌پذیرد.

بامری افزود: خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع و بلکه تسریع می‌شود، این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنار گذرها عبور خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه اصناف و مشاغل مشمول مقررات این طرح در قالب گروه بندی سه گانه هستند تصریح کرد: جدول شماره یک؛ گروهی که باید کاملا فعال باشند، جدول شماره دو؛ گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضاء و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد فعالیت می کنند.

وی گفت: برگزاری هرگونه مراسم که موجب تجمع افراد شود (اعم از رسمی و غیر رسمی) ممنوع است.

فرماندار چابهار خاطرنشان کرد: طرح کنترل های بهداشتی در مبادی خروجی با تشخیص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با مشارکت بسیج، هلال احمر و سایر بخش های ذیربط در نقاط مورد نظر، اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۳۴۰


ارسال