سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
دادخدا غفاری گفت: کتاب "گذری بر فوتبال سیستان"سرگذشت فوتبال این منطقه را از سال 1330 تا امروز بازگو می کند.
به گزارش عصرهامون؛ دادخدا غفاری، نویسنده کتاب گذری بر فوتبال سیستان در گفتگو با اوشیدا افزود: در روزهای کرونایی که ماندن در خانه بهترین راهکار پیشگیری از این ویروس است خواندن کتاب علاوه بر افزودن علم و دانش به انسان منجر به سرگرمی اعضای خانواده نیز می شود.
 
وی بیان کرد: از آنجایی که ورزش سیستان در آستانه فراموشی قرار داشت از ظرفیت نویسندگی استفاده کرده و آن را به تحریر در می آوردیم، به این شکل که با شناخت کلی از فوتبال منطقه سیستان توانسته‌ایم کتاب "گذری بر فوتبال سیستان" را نگارش کنیم.

غفاری گفت: شناخت فوتبال سیستان می تواند کمک بزرگی به ورزشکارانی کند که در این زمینه ورزشی فعالیت دارند زیرا این کتاب تاریخ فوتبال منطقه را بازگو کرده است.

وی ادامه داد: در ایام نوروز می توان با مطالعه این کتاب آگاهی در زمینه ورزش سیستان را بیشتر کرد زیرا با توجه به وقت فرصتی که در ایام ماندن در خانه داریم، کتاب خواندن بهترین گزینه است.

این نویسنده کتاب تصریح کرد: "گذری بر فوتبال سیستان" به معرفی بزرگان فوتبال سیستان و پیشکسوتان آن می پردازد،کسانی که سالهاست به علت بیماری و کهنسالی به فراموشی سپرده شده؛ این کتاب تحولات فوتبال سیستان را از سال ۱۳۳۰ تاکنون بازگو می کند.

وی گفت: از جلد اول کتاب بیش از هزار نسخه به چاپ رسیده و در اکثر فروشگاه های ورزشی و کتابخانه ها قابل خرید می باشد،همچنین جلد دوم آن نیز در حال نگارش است و به زودی به چاپ خواهد رسید.

غفاری افزود: در جلد دوم کتاب اطلاعاتی از زندگینامه بزرگان و پیشکسوتان فوتبال به نگارش در خواهد آمد تا بتوان اتفاقات فوتبال سیستان را به خارج از مرزهای استان نیز صادر کرد.

این نویسنده ضمن دعوت مردم به ماندن در خانه، خاطرنشان کرد: خواندن تاریخ یک منطقه به ما کمک می‌کند تا بتوانیم شناخت بهتری از محیط اطراف خود داشته باشیم لذا به ورزشکاران توصیه می‌کنم تا با خواندن کتاب در اوقات فراغت به وقت خود ارزش بیشتری دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۳۴۸


ارسال