سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۹
یک کارشناس سیاسی:
جهش تولید نسخه شفابخش اقتصاد کشور است
 
ضیاء خزائی گفت: در طول 10 سال گذشته تمامی شعار های سال به موضوع اقتصاد کشور مربوط می شود و نسخه شفابخش اقصاد بیمار ما اقتصاد مقاومتی و رسیدن به تولید واقعی در کشور است.
به گزارش عصرهامون، ضیاء خزائی، یکی از کارشناسان سیاسی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به نام گذاری سال 99 با شعار "جهش تولید" که قطعا برگرفته از نگاه عمیق، مدبرانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری است، بیان کرد: رهبر انقلاب در افق یکساله و ترسیم برنامه های کشور برای جهت دهی به مسیر حرکتی سال 1399 را به عنوان سال جهش تولید نامگذاری کردند و از تمامی ارگان‌های دولتی و مردم خواستند تا در مسیر تحقق این شعار گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه بحث مسائل اقتصادی در بسیاری از حوزه های امروزه تعیین کننده است، گفت: توسعه در دنیای کنونی یک ضرورت اجتناب ناپذیراست و تجربه نشان داده اگر کشوری از لحاظ اقتصادی توسعه پیدا نکند بسیار از مسائل فرهنگی و معنوی آن کشور را هم تحت تاثیر قرار می دهد پس اگر ما به دنبال یک جامع با فرهنگ و اخلاقی هستیم چاره های نداریم جز اینکه راه و مسیر برای توسعه اقتصادی را هموار کنیم.
 
این کارشناس سیاسی با اشاره به اینکه نسخه شفا بخش اقتصاد کشور ما اقتصاد مقاومتی است، افزود: در طول 10 سال گذشته تمامی شعار های سال به موضوع اقتصاد کشور مربوط می شود و نسخه شفابخش اقصاد بیمار ما اقتصاد مقاومتی و رسیدن به تولید واقعی در کشور است.
 
وی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درون‌زا یعنی مقاومت در برابر خباثت‌های دشمن یعنی مقاومت در برابر تحریم هایی که حق کشور ما نیست اگر به در طول این 10 سال به شعارهای سال جامعه عمل می پوشانیم اقتصاد کشور بیمار نبود.
 
جهش تولید در تمام عرصه‌های زمینه‌ساز حائز اهمیت است

خزائی با بیان اینکه منظور از جهش تولید شتاب بخشیدن به جریان عادی تولید و افزایش کمیت و کیفیت آن در تمام بخش‌ها است تصریح کرد: حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی باید در دستور کار مسئولین و مردم باشد و همه دستگاهها، نهادها و مردم باید تمام امکانات خود را در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری به کار گیرند و موانع آن را برطرف و با ایجاد بسترهای مناسب واحدهای تولیدی و صنعتی کشور را احیا و تقویت کنند.
 
وی با اشاره به شعار سال قبل و امسال که رابطه متقابلی دارند گفت: جهش تولید یکی از ابزارهای قدرت است، چراکه در بحث رونق تولید و رسیدن به جهش تولید نقش آفرینی می‌کند.
 
کارشناس امور سیاسی با بیان اینکه دولت در اجرای شعار جهش تولید نقش اساسی دارد، اظهار کرد: دولت هم به دلیل سیاستگذاری و حمایت‌هایی که می‌تواند داشته باشد و هم به جهت تصویب قوانینی با کمک مجلس می‌تواند در افزایش تولید داخلی نقش موثری داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه جهش تولید باید در همه عرصه‌ها حائر اهمیت باشد، ادامه داد: بهره‌برداری بهینه از امکانات موجود حوزه دیگر فرهنگی است که باید به آن توجه کرد و فرهنگ تولید و کار نیز باید روند پرشتاب به خود بگیرند که این‌ها بخش مهمی از بسترسازی‌های جهش تولید و اقتصاد است.
 
خزائی خاطرنشان کرد: تاثیرگذاری شاخص های فرهنگی بر جهش تولید و حداکثر استفاده از سرمایه های انسانی، فرهنگی، اجتماعی و طبیعی در این راستا باید توجه و تمرکز کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۳۴۹


ارسال