سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴
سرپرست شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان:
باد با سرعت 79 کیلومتر بر ساعت زاهدان را درنوردید
 
محسن بستانی گفت: در شبانه روز گذشته باد شدید با سرعت 79 کیلومتر بر ساعت زاهدان را فرا گرفت و شعاع دید افقی را در کمترین مقدار به دو هزار متر کاهش داد.
محسن بستانی، سرپرست شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون اظهار کرد: وزش باد شدید در 24 ساعت گذشته در بیشتر نقاط نیمه شمالی استان مانند خاش، مهرستان، نصرت آباد، میرجاوه و زابل نیز جریان داشته است.

وی ادامه داد: بیشترین سرعت وزش باد با میزان 97 کیلومتر بر ساعت در نصرت آباد ثبت شد که گردوخاک حاصل نیز شعاع دید افقی در این شهر را به دو هزار و 500 متر کاهش داد.

سرپرست شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین سرعت وزش باد در شهرهای خاش به 68، میرجاوه 65، مهرستان و زابل 58 و ایرانشهر 54 کیلومتر بر ساعت رسید.

بستانی در بخش دیگری به فعالیت سامانه بارشی در سطح استان اشاره کرد و گفت: همانطور که پیش بینی شده بود فعالیت سامانه بارشی بعدازظهر دیروز در بخش هایی از استان آغاز شد و انتظار می رود امروز بر دامنه و شدت فعالیت این بارش های افزوده شود.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون بارش باران از شهرهای زابل، نصرت آباد و ایرانشهر گزارش شده است.
 
آغاز فعالیت سامانه بارشی در 10 شهرستان سیستان و بلوچستان
 
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز به خبرنگار ما گفت: فعالیت سامانه بارشی جدید در شهرستان های خاش، ایرانشهر، مهرستان، سوران، زاهدان، هامون، هیرمند، زابل، دلگان و نیکشهر آغاز شده است.
 
محمود دیانتی  اظهار کرد: همانطور که انتظار می رفت فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر روز گذشته در 10 شهرستان آغاز شد و تا کنون حداقل از 25 نقطه استان گزارش بارندگی دریافت شده است.

وی افزود: تا صبح امروز بیشترین بارش دریافتی به ترتیب از ایستگاه های بارانسنجی اسلام آباد زاهدان با 10، تمندان خاش 9.5، سنیب خاش 9، ترشاب خاش 7.8، کوشه 6.5 و حاجی آباد شورو زاهدان و کهنوک خاش 5 میلی متر بوده است.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی، اوج فعالیت این سامانه بارشی امروز است و انتظار می رود بیشینه بارش ها در بخش هایی از استان به بیش از 50 میلی متر برسد.

دیانتی گفت: هم اکنون باران در شهرستان های زابل، زاهدان، خاش و نصرت آباد در حال باریدن است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۳۵۳


ارسال