يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰
مدیرکل هواشناسی خبر داد؛
بارش باران در 122 نقطه سیستان و بلوچستان
 
محسن حیدری گفت: دومین سامانه بارشی امسال در ۱۲۲ شهر و روستای سیستان و بلوچستان بارید.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون اظهار کرد: بارش های 30 نقطه این سامانه بین 20 تا حدود 50 میلی متر بوده که منجر به طغیان برخی رودخانه های محلی، آبگرفتگی برخی معابر شهری و مسدود شدن تعدادی از محورهای مواصلاتی استان شده است.

وی افزود: این سامانه از عصر یکشنبه در استان فعال شد و فعالیت آن تا بامداد امروز ادامه داشت و حدود 19 شهرستان شامل زابل، زهک، هامون، هیرمند، نیمروز، زاهدان، میرجاوه، خاش، تفتان، ایرانشهر، دلگان، نیکشهر، قصرقند، فنوج، چابهار، راسک، مهرستان، سراوان و سوران را فرا گرفت.

مدیرکل هواشناسی ادامه داد: در مدت فعالیت این سامانه از ایستگاه های «کهنوک میرآباد لاشار» نیکشهر 47، «مسکوتان» فنوج 44.5، «انجیرک» مهرستان 41.5، «اسپکه» نیکشهر 40، «چاه محمد» دلگان و «سرمیچ» نیکشهر ۳۱، «بناب» مهرستان 30، «ابتر» ایرانشهر 29، «گورک احمد آباد» دلگان و «آشار» مهرستان ۲۸ میلی متر باران گزارش شده است.

حیدری با بیان این که این سامانه در حال خروج از کشور است، افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی همچنان تا چهارشنبه  شرایط برای رشد ابر و رگبار ناچیز و پراکنده در بعدازظهرها در ارتفاعات شرقی استان وجود دارد.

وی با بیان این که پایان هفته برای مناطق شمالی استان افزایش ابر با احتمال بارش خفیف و پراکنده باران پیش بینی می شود اضافه کرد: امروز نیز دریای عمان به ویژه در نواحی شرقی مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۳۸۷


ارسال