يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۸
همه با هم علیه کرونا؛
بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان بیماران کرونایی را در خانه شناسایی می کند
 
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان گفت: در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا در قالب طرح خانه به خانه توسط نیروهای بسیجی جامعه پزشکی علاوه بر شناسایی افراد مبتلا به ویروس و گرفتن درجه حرارت بدن، وضعیت اطرافیان آنها بررسی و محل زندگی آنان گندزدایی می شود.
فاطمه کمیلی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: از زمان شیوع کرونا در استان، با توجه به نیاز و در کنار شبکه بهداشت و درمان، بسیجیان جامعه پزشکی نیز در کنار سایر نهادها و گروه های جهادی در حال تلاش برای مقابله و مبارزه با بیماری کرونا می باشند.

وی بیان کرد: آموزش یکی از ارکان اصلی بسیج جامعه پزشکی در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است که تاکنون علاوه بر ضدعفونی و استریل کردن نقاط مختلف به ویژه در روستاها، چندهزار لیتر محلول ضدعفونی نیز به همت دفاتر بسیج جامعه پزشکی شهرستان ها در بین مردم توزیع شده است.

جانشین بسیج جامعه پزشکی استان گندزدايی و ضد عفونی منازل و آموزش به خانواده های مشكوک به كرونا در شهرستان زابل رایکی دیگر از اقدامات برشمرد و ادامه داد: به همت کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان زهک ۲تیم بهداشتی درمانی به منازل بیماران مبتلا به کروناویروس در روستای خواجه احمد اعزام و اقدام به بررسی وضعیت اطرافیان بیمار وآموزش پیشگیری از ابتلاء ونحوه قرنطینه بیماران و همچنین گندزدایی محل زندگی بیماران کردند.
 

کمیلی تصریح کرد: در راستای پیشگیری و مقابله با کرونا در قالب طرح خانه به خانه توسط نیروهای بسیجی جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان علاوه بر شناسایی افراد مبتلا به ویروس و گرفتن درجه حرارت بدن، وضعیت اطرافیان بیمار نیز بررسی و محل زندگی آنان گندزدایی می شود.

وی بیان کرد: حضور در منزل بیمار مبتلا به کرونا در روستای خیرآباد، بررسی وضعیت اطرافیان بیمار و گندزدایی محل زندگی بیمار توسط کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان زهک، توزیع تراکت و ضدعفونی کوچه ها و منازل شهر و همچنین اندازه گیری درجه حرارت با دستگاه تب سنج، از پرسنل ناحیه مقاومت بسیج سپاه یکی دیگر از اقدامات این مدافعان سلامت می باشد.
 

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: طی روزهای اخیر نیز در تداوم فعالیت های انجام شده، در شهرستان سراوان ۱۰تیم بهداشتی جهت ضدعفونی و گندزدایی مناطق اعزام شدند که دراین طرح 20 هزار لیترمحلول ضدعفونی بکارگیری شد.

وی از توزیع 500 لیتر محلول ضدعفونی در روستاهای توتی، الهی و میربیک توسط بسیج جامعه پزشکی شهرستان هامون خبر داد و گفت: بسیجیان این مجموعه با همکاری گروه جهادی آل یاسین در بین خانوارهای نیازمند روستای خراشادی بسته های معیشتی و بهداشتی توزیع کردند.

این مسئول آموزش چهره به چهره  پیشگیری از ویروس کرونا به عشایردام دار در شهرستان هیرمند را یکی از اقدامات بسیجیان جامعه پزشکی این منطقه برشمرد و ادامه داد: ضدعفونی و گند زادیی ساختمان بخشداری مرکزی و فرمانداری شهرستان هامون به همت کارشناسان بهداشت محیط و دفتر بسیج جامعه پزشکی این شهرستان یکی دیگر از اقدامات پیشگیری از ویروس منحوش کرونا می باشد.
 
 

کمیلی در پایان خاطر نشان کرد: به همت کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان سراوان یک تیم آموزشی در ورودی شهرگشت مستقر شده است که در این طرح از 452نفرچکاپ درجه حرارت و آموزش پیشگیری از کرونا انجام و همچنین ۴۵۲برگ پمفلت آموزشی به آنان اهدا شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۰۱


ارسال