فرمانده مرزبانی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

كشف موادمخدر در مرزهای جنوبی سيستان و بلوچستان

14 فروردين 1399 ساعت 11:46

سردار محمد ملاشاهی از درگیری مسلحانه مرزبانان باقاچاقچیان و كشف بيش 830كيلوگرم انواع موادمخدر در مرز سراوان خبر داد.ٰ


سردار محمد ملاشاهی، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در تشريح اين خبر در گفت و گو با عصرهامون گفت: در راستای برخورد قاطع با هرگونه تجاوزات مرزی و قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران این فرماندهي طي درگیری مسلحانه با سوداگران مرگ موفق شدند بيش از  830 كيلوگرم انواع موادمخدر را کشف كنند.

 وی ادامه داد: مرزداران اين فرماندهی با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتي و با همكاری اطلاعاتي فرماندهی انتظامي استان سمنان از فعاليت باند قاچاق موادمخدر در هنگ مرزی سراوان مطلع و با برنامه‌ريزي دقيق عملياتي و تشديد اقدامات كنترلي، انهدام  اين باند را به صورت ويژه در دستور كار خود قرار دادند.

فرمانده مرزیانی با اشاره به درگيري مسلحانه مرزداران با قاچاقچيان در اين عمليات افزود: براي انهدام اين باند موادمخدر چندين تيم پوششی و عملياتی، پس از شناسايی مسيرهای تردد قاچاقچيان به اجرای هدفمند كمين پرداخته و با هدايت عملياتی مرزبانی استان، موفق شدند مقدار 832 كيلو و 600 گرم انواع موادمخدر شامل 565 كيلو و 600 گرم ترياك و 267 كيلوگرم حشيش را كشف كنند.

ملاشاهی با تقدیر از زحمات و مجاهدت‌های مرزداران استان و همكاری صميمانه دستگاه‌هاي اطلاعاتي و امنيتي، بیان کرد: مرزهاي ايران اسلامي به خصوص مرزهاي پهناور سيستان و بلوچستان با زحمات و حضور شبانه‌روزي مرزداران و با همكاري ساير نهادهاي اطلاعاتي و امنيتي و با حمايت‌هاي هميشگي مرزنشينان غيور براي زندگي و هرگونه فعاليت اقتصادي، اجتماعي، صنعتي و... در امنيت كامل است اما براي سوداگران مرگ، قاچاقچيان و متجاوزان از هر زمان ديگر ناامن‌تر است و با اقدامات غير قانوني در مناطق مرزي به شدت مقابله و برخورد مي‌شود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 122418

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/122418/كشف-موادمخدر-مرزهای-جنوبی-سيستان-بلوچستان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/