سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ,2 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان
کاهش 67 درصدی تردد جاده ای سیستان و بلوچستان در روز طبیعت
 
ایوب کرد گفت: همزمان با روز طبیعت 59 هزار و 312 تردد در محورهای مواصلاتی استان ثبت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 67 درصدی تردد وسایل نقلیه را نشان می دهد.
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون اظهار کرد: حجم کل تردد ها از هشتم فروردین ماه همزمان با آغاز طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 13 فروردین در محورهای مواصلاتی استان 442 هزار و 657 مورد بوده است که این آمار نسبت به شش روز قبل از اجرای طرح با 569 هزار و 871 تردد کاهش 22 درصدی تردد را در استان نشان می دهد.

وی با بیان اینکه طرح فاصله گذاری اجتماعی تا 20 فروردین ماه ادامه دارد گفت: شهروندان تا عادی شدن شرایط در خانه بمانند و از انجام سفرهای غیر ضروری بپرهیزند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: براساس آخرین گزارش های مرکز مدیریت راه های این اداره کل، از 25 اسفندماه سال گذشته تا 13 فروردین ماه جاری یک میلیون و 671 هزار و 915 دستگاه خودرو در محورهای مواصلاتی استان تردد نموده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 50 درصدی داشته است.

کرد ادامه داد: حجم تردد های ورودی به سیستان و بلوچستان در این مدت زمان 49 درصد و تردد های خروجی 55 درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: محورهای بمپور – ایرانشهر و بالعکس، زهک- مرز میلک و زابل – هیرمند به ترتیب پرتردد ترین محور های مواصلاتی استان در این مدت بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان بیان کرد: 80 دستگاه تردد شمار اطلاعات مربوط به تعداد تردد، سرعت و سبقت غیرمجاز و رعایت نشدن فاصله طولی وسایل نقلیه عبوری در محورهای مواصلاتی سیستان و بلوچستان را ثبت می کنند.

وی با تاکید بر تردد وسایل حمل و نقل عمومی جاده ای کالا بدون هیجگونه محدودیتی، خاطر نشان کرد: سامانه های تلفنی، پیامکی و اینترنتی ۱۴۱ وضعیت ترافیکی محورهای مواصلاتی، هواشناسی، انسداد و رخدادهای محورهای مواصلاتی را به کاربران جاده‌ اطلاع رسانی می‌کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۱۹


ارسال