يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۶
مسئول کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد کرونا چابهار:
مردم به شایعات و دروغ پردازی در مورد کرونا توجه نداشته باشند/ تست ۳۷ مورد مشکوک به کرونا در چابهار منفی بود
 
هومن حسینی با بیان اینکه مردم باید اخبار را تنها از مرجع شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیگیری کنند، گفت: تست ۳۷ مورد مشکوک به علائم بیماری حاد تنفسی، برای تشخیص ابتلا به کروناویروس در شهرستان چابهار منفی بود.
به گزارش عصرهامون، هومن حسینی؛ مسئول کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد کرونا شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: پس از انجام آزمایشات مشخص شد که تنها دو مورد مثبت از ۳۹ مورد مشکوک مبتلا به کرونا ویروس هستند که هر دو نفر وارده و از مناطق آلوده سفر کرده بودند.
 
وی افزود: یک نفر پس از درمان و طی کردن دوره قرنطینه از بیمارستان مرخص شد و مورد دوم بیمار دیالیزیست که در بیمارستان امام علی (ع) چابهار در واحد قرنطینه این بیمارستان تحت نظر پزشکان در حال طی روند درمان است.
 
 مسئول کمیته اطلاع رسانی دبیرخانه ستاد کرونا چابهار ادامه داد: موارد مشکوک به کرونا با علائم تنفسی پس از سی تی اسکن و پس از انجام آزمایش و تست ویروس، تمامی این موارد برای بررسی‌های دقیق توسط کیت در اختیار آزمایشگاه در ایرانشهر ارسال و پس از ۲۴ ساعت جواب تست اعلام می شود.
 
وی با اشاره به آمادگی کامل کادر بهداشت و درمان برای پیشگیری و خدمات رسانی به بیماران کرونا، تصریح کرد: بیمارستان امام علی (ع) از روزهای نخست مورد بررسی و بازبینی کامل قرارگرفته و کمبودهای مراکز و خانه های بهداشت نیز بررسی و مشکلات نیز رفع شده است.
 
حسینی گفت: هم اکنون 120 تخت ایزوله در بیمارستان امام علی (ع) چابهار جهت بسماران احتمالی با تجهیزات کامل آماده خدمت رسانی به مردم است.
 
وی با اشاره به اینکه تنها مرجع اطلاع‌رسانی در این زمینه شبکه بهداشت و درمان است خاطرنشان کرد: با توجه به برخی شایعات در فضای مجازی پیرامون ویروس کرونا، مردم نباید به شایعات توجه کنند و اخبار صحیح را تنها از مرجع شبکه بهداشت و درمان شهرستان پیگیری کنید و با دستور فرمانداری شهرستان جز شبکه بهداشت و درمان هیچ دستگاهی حق اظهارنظر در این حوزه را ندارد.
 
مهم‌ترین علائم بیماری کرونا؛ تب، سرفه خشک، تنگی نفس، درد عضلات و خستگی و بی‌حالی مهم‌ترین علائم معمولی است که ویروس کرونا با خود دارد. در موارد نادر حالت تهوع و استفراغ، سردرد، سرفه خون آلود و اسهال نیز جزو علائم این بیماری تلقی می‌شود و معمولا آبریزش بینی و گلو درد جزو علائم این بیماری محسوب نمی‌شود.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۲۰


ارسال