جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۰
مدیر شبکه بهداشت ودرمان سراوان:
درمان 8بیمار مبتلا به کرونا در سراوان/پوشش غربالگری غیرحضوری به100 درصد رسید
 
محمد قره بیگلو گفت:جمعیت تحت پوشش شهرستان سراوان به صورت 100 درصدی توسط سامانه 4030 مورد رصد، پایش و غربالگری قرار گرفتند.
به گزارش عصرهامون، عنصراصلی برای پیشگیری از ویروس کرونا همکاری مردم و رعایت نکات بهداشتی است که می تواند چشم‌انداز خوبی برای کنترل و مدیریت این ویروس منحوس ایجاد کند.

در این میان علاوه بر فعالیت گروه های جهادی بسیج و سپاه در گندزدایی، استریل کردن معابر و اماکن و یا توزیع بسته های بهداشتی و معیشتی در راستای کاهش آلام مردم، رعایت دستورالعمل محدودیت‌ها و طرح فاصله اجتماعی نیز نقش مهمی در ریشه‌کنی ویروس منحوس کرونا ایفا کرده است، همچنین غربالگری مردم به صورت تلفنی یا با مراجعه به سامانه در نظرگرفته شده گام دیگری در پیشگیری از کووید19 به شمار رفته و نشان از اعتماد مردم به نظام سلامت می باشد.

محمد قره بیگلو، مدیر شبکه بهداشت ودرمان سراوان در گفت وگو با خبرنگار ما درخصوص اقدامات پیشگیرانه این مرکز برای مقابله با ویروس کرونا افزود:از ابتدای شیوع این بیماری در کشور بلافاصله ستاد مدیریت بیماری ذیل ستاد مدیریت بحران در شهرستان سراوان شکل گرفت و بر اساس مصوبات آن از چند هفته قبل با همکاری خوب مردم خیلی از اصناف و مغازه های که فعالیت غیرضرور داشتند به صورت داوطلبانه تعطیل شدند.

وی بیان کرد: در طی این مدت پست های غربالگری و تب سنجی در مبادی ورودی و خروجی برقرار شد، همچنین به صورت روزانه چندین مرحله خیابان ها و اماکن پرتردد گندزدایی و استریل می شود.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان سراوان ادامه داد: جمعیت تحت پوشش این شهرستان به صورت 100 درصدی توسط سامانه 4030 و سامانه الکترونیکی مورد رصد، پایش و غربالگری قرار گرفتند.

به گفته این مقام مسئول، در سراوان سه مرکز به صورت مراکز غربالگری 16 ساعته فعالیت دارند و پذیرای موارد مشکوک به کرونا می باشند تا در سریعترین زمان ممکن اقدامات درمانی را برای مراجعه کنندگان شروع کنند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین اورژانس بیمارستان راضی این شهرستان نیز به صورت شبانه روز با حضور 50 نیروی متخصص و 300 تخت بستری فعالیت دارد و در آماده باش کامل است.

قره بیگلو در ادامه با اشاره به مشارکت خوب علمای تسنن و تشیع در راستای کنترل این بیماری گفت: موارد مثبت کرونا در شهرستان سراوان نسبت به کل استان کمتر است و تاکنون 8 مورد مثبت گزارش شد که درمان شده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۲۷


ارسال