سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۷
شهردار بندر چابهار عنوان کرد:
مسافران یک هفته در قرنطینه خانگی بمانند/مردم فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند
 
محمد یونس حقانی گفت: مسافران یک هفته پس از بازگشت در خانه خود قرنطینه شوند و سپس به سطح شهر و محل کار خود در چابهار بروند.
به گزارش عصرهامون، محمد یونس حقانی؛ شهردار بندر چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با ابراز نگرانی از موج دوم بازگشت مسافران نوروزی بیان کرد: افرادی که علائم بیماری کرونا را دارند در همان شهری که هستند حداقل یک هفته را در قرنطینه بمانند و اگر علائم بیماری را ندارند، یک هفته را پس از بازگشت در خانه خود قرنطینه شوند.
 
وی افزود: بسیاری از کارمندان چابهار به مناطق قرمز مبتلابه کرونا ازجمله تهران، مشهد و شمال کشور سفرکرده‌اند و با پایان تعطیلات نوروزی و بازگشت آنان به شهرهای خود، ممکن است روند روبه رشد را شاهد باشیم پس این افراد به قرنطینه خانگی توجه کنند.

شهردار چابهار گفت: مسافران ممکن است در دوره کمون بیماری باشند و به همین دلیل علامت نداشته باشند و زمانی که به مقصد رسیدند، دارای علامت شوند لذا به شهروندان توصیه می شود مدتی در خانه بمانند تا در صورت مبتلا بودن، بیماری به دیگران منتقل نشود.

وی ادامه داد: در صورتی که افراد با این شرایط برگردند هم شاهد انتشار بیشتر بیماری خواهیم بود و هم بار زیادی برای بیمارستان ایجاد می شود.
 
حقانی ضمن امیدواری از رونق گردشگری چابهار که هرساله پذیرای بسیاری از مردم ایران بوده، از مردم خواست تا فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند و اصلاً در تجمعاتی مانند نماز جمعه، بازارها، تفرجگاه‌ها و مناطق گردشگری حضور پیدا نکنند و همچنان با خانه ماندنشان به ریشه‌کن کردن بیماری کرونا سرعت ببخشند.
 
شهردار چابهار خاطرنشان کرد: شهرداری چابهار از ابتدای شروع کرونا با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌های ذی‌ربط ازجمله آتش‌نشانی و سپاه معابر مختلف شهر و حتی نقاط حاشیه‌نشین را روزانه ضدعفونی می‌کند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۴۰


ارسال