جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۶
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان؛
زنده گیری یک سر تمساح سرگردان در روستای دمپک چابهار/جنوب شرق کشور بهشت حیات وحش ایران است
 
وحید پورمردان از زنده گیری یک سر تمساح سرگردان در روستای دمپک از توابع چابهار خبر داد.
وحید پورمردان مدیر کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت وگو با عصرهامون، گفت:  یک سر تمساح پوزه کوتاه مردابی که وارد روستای دمپک از توابع شهرستان چابهار شده بود توسط محیط بانان و همیاران منطقه زنده گیری شد.

وی افزود: در پی گزارش مردمی مبنی بر ورود یک سر تمساح به روستا و ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی روستا مأمورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان چابهار بلافاصله در منطقه حاضر شدند.

پورمردان ادامه داد: محیط بانان با همکاری همیاران محیط زیست منطقه و مردم محلی تمساح مذکور را زنده گیری و جهت بررسی سلامت به مرکز تیمارداری و نگهداری تمساح مردابی واقع در روستای ریکوکش تحویل نمودند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خاطر نشان کرد: مرکز تیمارداری و نگهداری تمساح مردابی واقع در روستای ریکوکش در فاصله 120 کیلومتری چابهار- راسک در زمینی به وسعت 10 هکتار احداث شده که دارای 2 استخر خاکی بزرگ جهت نگهداری و مراقبت تمساح‌های بالغ و نیز محوطه نگهداری نوزادان تمساح و تمساح‌های جوان است. در محوطه این مرکز گیاهان بومی و سازگار با اکوسیستم منطقه کاشته شده و هم اکنون پوشش گیاهی متراکم و مناسبی برای زندگی و زاد و ولد تمساح‌ها دارد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۴۵


ارسال