جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۳
فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
کشف بیش از 87 هزار لیتر سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان/ 2 تن مواد افیونی در سراوان کشف شد
 
سردار محمد قنبری گفت: بیش 87هزار لیتر سوخت قاچاق در سیستان و بلوچستان کشف شد.
سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: پلیس امنیت اقتصادی استان طرح شناسایی باندهای سازمان یافته قاچاق سوخت و جمع آوری باک های اضافی را در دستور کار دارد و گشت‌های ویژه ای را در این خصوص به ویژه در شهرهای ورودی استان فعال کرده است.

وی ادامه داد: در این راستا طی هفته گذشته چهار دستگاه تریلی حمل سوخت توقیف و دو باک اضافه خودروهای سنگین حذف شد.

فرمانده انتظامی استان بیان کرد: طی هفته گذشته 87 هزار و 590 لیتر سوخت قاچاق شامل 86 هزار و 120 لیتر گازوئیل، هزار و 470 لیتر بنزین بوده است.

قنبری با بیام این که سوخت های کشف شده در شهرهای کنارک و سیب و سوران بوده است، خاطر نشان کرد: در این خصوص شش دستگاه خودرو توقیف و 9 متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مقامات قضائی معرفی شدند.

وی اضافه کرد: پليس در راستاي برخورد با قاچاق با جديت عمل مي كند و از شهروندان نيز انتظار داريم هرگونه فعاليت غیرمجاز افراد سود جوء از جمله قاچاق سوخت را به مرکز فوریت‌های پليسي 110 اطلاع دهند.

کشف 2 تن و 34 کیلوگرم مواد افیونی در سراوان

فرمانده انتظامي سیستان و بلوچستان در ادامه از کشف دو تن و 34 کیلوگرم مواد افیونی در سراوان خبر داد و گفت پليس مبارزه با موادمخدر استان با یک سری کار پیچیده اطلاعاتي به سرنخ هايي از قاچاق محموله سنگين موادمخدر توسط اعضای یک باند حرفه ای قاچاق به سراوان دست يافتند.

قنبری افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری تیم هایی از ماموران انتظامی سراوان با رصد تحرکات اعضای این باند سرانجام شب گذشته آنها را در حال جابه جایی محموله مواد مخدر با دو دستگاه وانت در محور اسفندک-سراوان شناسایی کردند.

وی تصریح کرد: سوداگران مرگ به محض مشاهده عوامل انتظامی شروع به تیراندازی کردند و با سرعت سرسام آوری به سمت یکی از جاده های فرعی متواری شدند که پس از طی مسافتی جان برکفان پلیس مبارزه با مواد مخدر، خودروها را با قانون به کارگیری سلاح متوقف کردند.

فرمانده انتظامی استان بیان کرد: در این عملیات که ساعتی به طول انجامید سوداگران مرگ با آتش پر حجم تکاوران پلیس و تنگ شدن عرصه بر خود با رها کردن محموله مواد مخدر به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

قنبری با اشاره به دستگیری دو تن از قاچاقچیان، اظهار کرد: در پاک سازی منطقه درگیری و بازرسی خودروها در مجموع دو تن و 34 کیلو و 458 گرم مواد مخدر شامل دو تن و 33 کیلو و 438 گرم تریاک، یک کیلو و 20 گرم حشیش و دو قبضه اسلحه کشف کردند.

وی با اشاره به ادامه تحقیقات برای شناسایی و دستگیری اعضای متواری این باند مسلحانه، گفت: نیروی انتظامی در گلوگاه ها و ورودی های قاچاق حضور فعال دارد و در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش می کند و این حضور ایثارگرانه و هوشیارانه عرصه را برای سوداگران مرگ تنگ کرده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۵۳


ارسال