سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۷
مدير جهادكشاورزي شهرستان چابهار:
مبارزه با آفت ملخ صحرایی در بیش از 820 هکتار از اراضی چابهار
 
نورالدین میرلاشاری گفت: تاکنون، در بیش از820 هکتار از اراضی آلوده به آفت ملخ صحرایی در شهرستان چابهار مبارزه شیمیایی انجام شده است.
به گزارش عصرهامون، نورالدین میرلاشاری؛ مدير جهادكشاورزي شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با بيان اينكه براي مقابله با ملخ هاي صحرايي سه تيم عمليات ديده باني و دو تيم عمليات مبارزه انجام مي دهند بیان کرد: عمليات ديده باني توسط مردم محلي، قشرهاي مختلف مردم، دهياران و از طريق بخشداري ها نيز انجام مي ‌شود.
 
وی افزود: مبارزه با ملخ هاي صحرايي از آبانماه سال گذشته در منطقه دشتیاری؛ روستاهای دمپک، شهبک زهی، اسلام آباد نلینت و بخش مرکزی پیرسهراب و دمبدف شهرستان چابهار آغاز و همچنان ادامه دارد.
 
مدير جهادكشاورزي چابهار ادامه داد: پس از گزارش هاي مردمي و اعلام به مديريت جهاد كشاورزي تيم هاي مبارزه با ملخ صحرايي به محل اعزام و از پنجم آبان ماه سال گذشته سطح مبارزه ادامه دارد.

وی تصریح کرد: تاکنون سطح مبارزه با ملخ ها به رقمی معادل 820 هکتار رسیده است که از این میزان 630 هکتار پوره و 190 هکتار نیز مربوط به ملخ های بالغ است.
 
میرلاشاری گفت: مبارزه با ملخ هاي صحرايي از سموم مالاتيون و دلتامترين استفاده مي شود.
 
مدير جهادكشاورزي شهرستان چابهار با بیان اینکه ملخ های صحرایی در همان بدو ورود به مراتع در حال مهار هستند خاطرنشان كرد: ملخ هاي صحرايي تهديدي جدي به مزارع كشاورزي هستند و امنيت اقتصادي و غذايي را در مدت كوتاهي تهديد مي كنند.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۵۸


ارسال