سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۱
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار:
غربالگری شهروندان در بازگشت از مناطق آلوده ضروری است
 
عبدالرسول خدمتی گفت: با توجه به حساسیت و بازگشت شهروندان از مناطق آلوده، لازم است این افراد به محض ورود به شهر غربالگری شوند.
به گزارش عصرهامون، عبدالرسول خدمتی رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به پایان تعطیلات و بازگشت افراد به شهرستان بیان کرد: این روزها اوج بازگشت مسافرانی که احتمال آلوده بودن آنها بیشتر از قبل است و یا اینکه در دوران سفر در دوران کمون بیماری بودند.

وی افزود: با توجه به حساسیت و بازگشت این افراد از مناطق آلوده، لازم است این افراد به محض ورود به شهر غربالگری شوند.

رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار ادامه داد: هم اکنون مرکز غربالگری ۱۶ ساعته به صورت فعال و آماده ارائه خدمات به مردم است.

وی گفت: این مرکز غربالگری واقع در بلوار امام خمینی (ره) جنب مسجد جامع اهل سنت، مرکز خدمات جامع سلامت شهری ۴ واقع است.

خدمتی در ادامه با اشاره به افزایش آمار برگزاری مراسمات در روستاها تصریح کرد: آمار برگزاری مراسمات عروسی در روستاها نگران کننده است و باعث هدر رفت تلاش  تیم های بهداشتی می شود.پ

وی افزود: اگر مردم به ویژه در روستاها همکاری لازم را نداشته باشند و همچنان به برگزاری مراسمات عروسی ادامه دهند، خطر شیوع کرونا در روستاها بسیار محتمل خواهد بود پس از همشهریان تقاضا داریم برای سلامتی خودشان و عزیزانشان این مراسمات را به زمان دیگری موکول کنند.
 
رئیس مرکز بهداشت شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: بازرسی ها تشدید یافته واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان چابهار همچنان ادامه دارد و در صورت مشاهده تخلف، قطعا اقدامات قانونی لازم از سوی این واحد انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۶۳


ارسال