دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
مهاجرت جوانان به خارج از استان برای دستیابی به یک شغل آبرومند باعث شده است تا استان سیستان و بلوچستان نتواند از نیروی انسانی بومی خود به درستی استفاده کند.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ سیستان و بلوچستان از جمله استان های جوان کشور محسوب می شود که اکثر جوانان آن نیز از استعداد های درخشانی برخوردار هستند.

در همین رابطه محسن صفرزهی یکی از جوانان فعال منطقه سیستان در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: ایران کشور جوانی است، جوانان سرشار از انرژی و استعداد که می توانند پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی کنند.

وی افزود: این جوانان نشان داده اند که می‌توانند با توجه به امکانات پیش روی خود به بالاترین درجات علمی دست یابند.

صفرزهی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان مسئله برای جوانان کمی متفاوت است ، جوانان بسیاری که از استعداد و هوش بالایی برخوردارند مجبورند برای امرار معاش به خارج از استان مهاجرت کنند.

وی گفت: عدم وجود اشتغال برای جوانان باعث شده است تا جوان ترین استان کشور نیروی انسانی خود را از دست بدهد.

این جوان سیستانی تصریح کرئک استفاده از جوانان به عنوان عضو افتخاری در ادارات ، برگزاری جلسات با جوانان نخبه، مطالبه‌گر، صاحب نظر و ... نه اینکه جلسات جوانان فقط با حضور دهیاران یا برخی افراد مشخص شده برگزار شود از جمله انتظارات ما از مسئولیم است.

وی گفت: همچنین استفاده از مرز و جذب سرمایه گذار برای ایجاد مشاغل کارگاهی می تواند از مهمترین اتفاقات مهم در سیستان خواهد بود.

این جوان سیستانی بیان داشت: مهمترین دغدغه امروز جوانان عدم حمایت است، اگر حمایت صورت گیرد نیاز بسیاری از جوانان بر طرف خواهد شد و به سوی اشتغال گام برمی دارند.

وی بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان دارای ظرفیت های نامحدود برای کسب درآمد است ، از گردشگری تا تولید می تواند برای جوان جویای کار ایجاد اشتغال کند اما این نوع فعالیت ها نیاز به حمایت هم دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای مثال میتوان جوانانی را نام برد که به شهرهای بزرگ مهاجرت کردند و در این شهرها مشغول به کارگری هستند،یک جوان وقتی سرزمین مادری خود را رها می کند و برای همیشه مهاجرت را جایگزین آن کرده است باید دانست که تمام فرصت ها را استفاده کرده اما بدون حمایت مانده است.

وی همچنین گفت: نیروی انسانی کافی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد اما این نیروی جوان نیازمند یک فرصت برای نشان دادن خود است که متاسفانه در استان این اتفاق رخ نمی‌دهد.


انتهای پیام/
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۷۸


ارسال