جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۳
معاون حمل و نقل اداره‌کل راهداری سیستان و بلوچستان:
رشد 83 درصدی حمل کالای اساسی از بندر چابهار به سایر نقاط کشور/گندم و برنج عمده کالاهای صادر شده
 
تیمور باقری گفت: 197 هزار و 474 تن کالای اساسی از ابتدای اسفند ماه سال گذشته تا 15 فروردین ماه سال جاری از طریق بندر چابهار به سایر نقاط کشور حمل شده که نسبت به مدت مشابه 83 درصد در تناژ رشد داشته است.
 تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگوباخبرنگار عصرهامون افزود: بندر چابهار یکی از بهترین مقاصد تخلیه کالاهای اساسی وارداتی به شمار می رود به گونه ای که در 45روز گذشته  197 هزار و 474 تن کالای اساسی از این طریق به سایر نقاط کشور حمل شده است.

وی بیان کرد: این مقدار کالا توسط هفت هزار و 586 دستگاه ناوگان باری جابجا شده که از لحاظ تعداد سفر نسبت به مدت مشابه سال گذشته با چهار هزار و 514 دستگاه رشد 68 درصدی تعداد سفر برخوردار بوده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گندم، برنج و ذرت را عمده کالاهای حمل شده در این مدت عنوان کرد و ادامه داد: تلاشگران حمل و نقل به ویژه رانندگان گمنام و بی ادعا، تمام تلاش خود را جهت حمل کالاهای اساسی و رفع نیاز مردم به کار می گیرند.

وی با اشاره به مشوق های پیش بینی شده برای ناوگان حمل و نقل عمومی حمل بار کالاهای اساسی از بندر چابهار گفت: علاوه بر افزایش 30 درصدی سهیه سوخت مقرر شده است به منظور جذب ناوگان به این بندر مهم برای حمل کالای اساسی، به ازای هر سه بارنامه مربوط به حمل این قبیل کالاها، یک حواله لاستیک خارج از نوبت برای ناوگان صادر می شود.

باقری بندر چابهار را یکی از مهمترین بنادر ایران دانست و افزود: این بندر به دلیل دسترسی به آب های آزاد بین المللی از طریق اقیانوس هند از موقعیت استراتژیک در کریدور های بین المللی برخوردار بوده و یکی از با صرفه ترین مسیرها برای صادرات، واردات و ترانزیت کالا است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۴۹۲


ارسال