سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۷
امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار:
جلوه‌هایی از همدلی و ایثار مردم و نیروهای جهادی در مبارزه با کرونا/ پیشگیری و بهداشت فردی بهترین راه مقابله با کروناست
 
مولوی عبدالواحد بزرگزاده گفت: این روزها جلوه‌هایی از همدلی و ایثار مردم و نیروهای جهادی در بسیاری از شهرهای کشور را شاهدیم که در هیچ جای دنیا این چنین همبستگی وجود ندارد.
به گزارش عصرهامون، مولوی عبدالواحد بزرگزاده؛ امام جمعه موقت اهل سنت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: در همان آغازین روزها و با گسترش بیماری کرونا ویروس شاهد حضور گسترده جهادگران شیعه و سنی با استفاده از ظرفیت مردمی در شهرستان بودیم.
 
وی افزود: سپاه و بسیجیان در همه شرایط و بحران‌ها در کنار مردم بودند و حالا در بحث کرونا نیز با آمادگی و در کنار بقیه ارگان ها و مسئولین پا به عرصه مقابله و ریشه‌کن کردن آن برداشتند.
 
مولوی اهل سنت چابهار با اشاره به اینکه با شیوع این ویروس مشکلات زیادی برای مردم قشر محروم ایجاد شده است ادامه داد: با شیوع کرونا و تعطیلی بعضی از مشاغل برخی افراد که از این طریق امرار معاش می کردند دچار مشکل شدند که با کمک سپاه و جوانان روستا بسته های معیشتی به این افراد تعلق گرفت که جای تقدیر و تشکر را دارد.
 
وی تصریح کرد: جهادگران که همیشه پای کار هستند از ضد عفونی کردن مساجد، مدارس و معابر عمومی، کوچه و خیابان در حاشیه شهر و روستاها گرفته تا تهیه ماسک برای خدمت به مردم دریغ نکردند.
 
مولوی بزرگزاده با بیان اینکه کشور ما در حوزه بهداشت و درمان تحت ظالمانه‌ترین تحریم‌ها قرار دارد گفت: حوزه سلامت و پزشکان ما موفق شد با کنترل کردن و مدیریت این بیماری آمار بهبود یافته های بیشتری داشته باشیم این در حالی است که کشورهای غربی در تلاشند شکست نظام درمانی خود را از دید مردم پنهان کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: تا زمان عادی شدن شرایط  باید همه ما مراعات کنیم و بهترین راه حل در خانه ماندن است و از تجمعات دوری کنیم چرا که در این تجمعات احتمالا افراد مبتلایی حضور داشته باشند که جان دیگران را به خطر بیندازند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۵۰۷


ارسال