سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۱
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛
رئیس جمهور بدون نظرکارشناسی کارخودسرانه نکند/ مجلس ورود خواهد کرد
 
حسینعلی شهریاری گفت: اگر رئیس جمهور خودسرانه کاری کند که خلاف نظر متخصصان حوزه سلامت باشد، مجلس به طور جدی ورود خواهد کرد، قانون می گذارد و کشور را تعطیل می کند.
به گزارش عصرهامون، حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح سه فوریتی قرنطینه کامل کشور گفت: در زمینه مبارزه با کرونا هر تصمیم و اقدامی از سوی نمایندگان منوط بر اظهارنظر خبرگان حوزه بهداشت و درمان در صحن علنی مجلس است.

وی افزود: باید وزرای بهداشت و درمان، کشور و صمت و نیز رئیس سازمان برنامه و بودجه گزارشی از شرایط موجود و چشم انداز پیش رو ارائه دهند تا با در نظر گرفتن جمیع جهات اقدام مناسب مقطع حساس کنونی گرفته شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با ابراز نگرانی از معیشت و تعطیلی مشاغل خرد عنوان کرد: دولت و مجلس از یک سو نگران شیوع بیماری و از سوی دیگر نگران مشاغل کوچک همچون کارگران روزمزد، کارگزان ساختمانی و دست فروشان هستند، این بخش از جامعه چگونه باید معیشت خود را تامین کنند.

شهریاری با اشاره به پاسخ رئیس جمهور به نامه وزیر بهداشت مبنی بر اینکه تمامی فعالیت های اقتصادی از 20 فروردین آغاز به کار کنند گفت: آقای روحانی در ابتدای شیوع این ویروس در کشور نیز به توصیه کارشناسان گوش نداد و قرنطینه را دو هفته دیر آغاز کرد الان هم بی توجه به نظر کارشناسان تصمیم گرفته است.

این نماینده مجلس ادامه داد: به آقای رئیس جمهور توصیه می کنم که اگر واقعا نگران کسب و کار مردم و اقتصاد کشور هستند که باید هم نگران باشند منابعی را که اعلام شده برای حمایت از بخش های آسیب دیده به گونه درست که به افراد دارای استحقاق دریافت کمک برسد، اختصاص دهد، منابع مالی که برای این امر اعلام شده است منابع قابل توجهی است و باید درست مدیریت شود.

وی درباره دستور رئیس جمهور به آغاز فعالیت های اقتصادی از 20 فروردین تصریح کرد: آقای روحانی چشم بسته غیب می گوید، قطعا اگر رئیس جمهور خودسرانه کاری کند که خلاف نظر متخصصان حوزه سلامت باشد، مجلس به طور جدی ورود خواهد کرد، قانون می گذارد و کشور را تعطیل می کند.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۵۱۰


ارسال