جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۱۰
جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان:
همت بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان برای مقابله با کرونا/ تا مهار کووید19 در کنار مردم هستیم
 
فاطمه کمیلی با بیان اینکه تا مهار کرونا در کنار مردم هستیم، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا همه روزه توسط کانون های بسیج جامعه پزشکی در اقصی نقاط مختلف سیستان وبلوچستان، شاهد گندزدایی و ضدعفونی نقاط حساس و اصلی شهر و روستاها هستیم.
فاطمه کمیلی، جانشین بسیج جامعه پزشکی سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با اشاره به فعالیت‌های بسیجیان این مجموعه در مبارزه با ویروس کرونا افزود: از زمان شیوع ویروس کرونا کووید19 در کشور و به تبع آن، در استان همه روزه توسط کانون های بسیج جامعه پزشکی در اقصی نقاط مختلف استان، شاهد گندزدایی و ضدعفونی نقاط حساس و اصلی شهر و روستاها هستیم.

وی با بیان اینکه اقدامات بسیجیان با روحیه جهادی و بدون هیچ چشم داشتی در حال انجام است، گفت: غربالگری خانه به خانه بیماران کرونایی اقدامی موثر درشناسایی افراد مبتلا به ویروس و گندزدایی و ضدعفونی کردن محل زندگی آنان است.
 

این مقام مسئول با تاکید بر این مطلب که تا پایان شکست کرونا در جهت کاهش آلام مردم در کنار آنها خواهیم ماند، ادامه داد: کادر پزشکی در این روزهای کرونایی همچون زمان هشت سال دفاع مقدس نشان دادند که در عرصه حضور دارند و دوشادوش دیگر مجاهدان تا شکست کووید 19 در میدان با قوت و روحیه جهادی گام بر می دارند.

وی بیان کرد: گندزدايی و ضد عفونی محله رسالت زابل توسط كانون بسيج جامعه پزشكی این شهرستان با هزار لیتر محلول پركلرين و همچنین حضور فعال و مستمر تیم غربالگری و پایش بسیج جامعه پزشکی وسلامت شبکه بهداشت و درمان در برخی از ورودی و خروجی شهرها همچون شهرستان هامون را از دیگر اقدامات انجام شده برای پیشگیری از این ویروس منحوس می باشد.

کمیلی خاطر نشان کرد: ۱۵۰پزشک عمومی، ۱۰۰متخصص، ۳۵۰پرستار،۳۵۰کارشناسان بهداشت و بهیار، ۳۵۰تکنسین فوریتهای پزشکی وپرسنل اورژانس  مشغول فعالیت و خدمات رسانی به بیماران کرونایی هستند.
 

 
جانشین بسیج جامعه پزشکی کشور با تاکید بر این نکته که آموزش به صورت چهره به چهره یکی از اقدامات موثر برای شکست کرونا است، تصریح کرد: توزيع پک های بهداشتی شامل ماده ضد عفونی، ماسک و دستكش و آموزش پيشگيری از بيماری كرونا و علايم بيماری برای افراد بی خانمان یکی دیگر از راه های کنترل انتقال بیماری بوده که توسط بسیج جامعه پزشکی شهرستان زابل انجام شده است.
 
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۵۳۶


ارسال