دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ,25 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۵
رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر چابهار خبر داد:
گندزدایی سطح شهر چابهار با بیش از 630 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده/ رعایت فاصله اجتماعی و در خانه ماندن راههای مقابله با کروناست
 
ابوالحسن سراواني گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، معابر و سطوح عمومی شهر چابهار با استفاده بیش از 630 هزار لیتر مواد ضد عفونی‌کننده توسط آتش نشانان گندزدایی و پاکسازی شده است.
به گزارش عصرهامون، ابوالحسن سراواني؛ رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به ضدعفونی معابر طی اسفند ۹۸ و از ابتدای فروردین توسط آتش‌نشانی در شهرستان چابهار در حال انجام است، بیان کرد: با شروع و گسترش بیماری ویروس کرونا آتش‌نشانی نیز در کنار سایر نهادها و ارگان‌ها قرار گرفت تا با ضدعفونی کردن معابر و اماکن گامی در راستای سلامت همگانی بردارد.
 
وی ادامه داد: عملیات مه پاشی شبانه و استفاده 630 هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده و براساس نقشه جامع شهری و محله بندری شهرستان چابهار یک هزار و 147 کیلومتر معابر سطح شهر به منظور مقابله با ویروس کرونا ضدعفونی شد.
 
رئیس آتش نشانی چابهار افزود: در حال حاضر با توجه به تمهیدات اتخاذ شده در ستاد پیشگیری از اپیدمی ویروس کرونا، عملیات تلفیقی و مشترک آتش‌نشانی با خدمات شهری به منظور مهار و ریشه کنی این اپیدمی خطرناک اجرایی می شود که به ‌واسطه پوشش حداکثری معابر اصلی و فرعی شهر، اثربخشی بیشتری در پاکسازی محیط شهری خواهد داشت.
 
وی با بیان اینکه طی این بازه زمانی 630 هزار لیتر مواد ضدعفونی‌کننده به مصرف رسید، تصریح کرد: این تعامل و همکاری در خدمات ایمنی شهرداری بندر چابهار در کنار ارگان هایی مثل سپاه، منطقه آزاد و شبکه بهداشت و درمان وجود دارد تا در ادامه ریشه‌کنی ویروس کرونا با مردم همراه باشند.
 
سراوانی بابیان اینکه دوتانکر سه و هفت هزار لیتری برای ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی کار پاکسازی را انجام می دهند، گفت: تمام خودروهای سبک و سنگین آتش نشانی در حال آماده خدمت رسانی هستند و تلاش شد تا نقاط پر تردد و حتی مکان‌های خلوت شهر نیز در این عملیات به صورت کامل پوشش داده شود.
 
وی ادامه داد: تمامی افرادی که مستقیم کار ضدعفونی معابر را انجام می دهند برای حفظ امنیت سلامت این افراد تهیه ماسک و تجهیز ایستگاه ها در اولویت کارها قرار گرفته است.
 
رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندر چابهار از گندزدایی و ضد عفونی روزانه معابرو خیابان های اصلی سطح شهر خبر داد و اظهار کرد: از بدو ورود ویروس کرونا به کشور و با اقدام پیشگیری از شیوع این بیماری در چابهار عملیات گندزدایی بصورت روزانه انجام شد و تمامی پارک و سواحل، ادارات، درمانگاه ها، مراکز نظامی و انتظامی، فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهر توسط آتش نشانان ضد عفونی شده است.

وی گفت: متاسفانه بزرگترین مشکل ما ترددهای غیرضروری شهروندان بوده با اینکه توسط بلندگو از شهروندان خواسته می‌شود خیابان را به جهت محلول پاشی خلوت کنند و این موجب وقفه در کار دستگاه ها می شود.
 
سروانی با بیان اینکه بهترین راه مبارزه با این بیماری در خانه ماندن است خاطرنشان کرد: در راستا قطع زنجیره بیماری کرونا و تضمین سلامت شهروندان بنرهای اطلاع رسانی با موضوع در خانه ماندن شهروندان در سطح شهرنصب شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۵۵۲


ارسال