يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار:
پلمپ 26 واحد صنفی متخلف در طرح فاصله گذاری اجتماعی در چابهار/ افزایش قیمت نان بر اساس مصوبه تنظیم بازار است
 
حمیدرضا شایان از پلمب 26 واحد صنفی متخلف از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی خبر داد و گفت: متصدیان این صنوف نسبت به اجرای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی اصناف غیر ضروری در شهرستان چابهار بی توجه بودند.
به گزارش عصرهامون، حمیدرضا شایان؛ رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با بیان اینکه تمامی مصوبات ستاد مقابله با کرونای کشور به منظور ارتقای امنیت اجتماعی و سلامت عمومی مردم و برای جلوگیری از شیوع این بیماری تدوین و اجرا می شود، بیان کرد: طرح فاصله گذاری برخی اصناف به منظور کاهش زنجیره بیماری کرونا است.
 
وی ادامه داد: کسبه و اصناف موظف به اجرای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا هستند در صورت عدم رعایت این مصوبات واحدهای صنفی به مدت یک ماه پلمپ و تعطیل می شوند.
 
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت چابهار افزود: گشت های مشترک فرمانداری، دادستان عمومی و انقلاب چابهار، پلیس اماکن، کارشناس شبکه بهداشت و درمان و اداره صنعت، معدن و تجارت تمامی واحدهای صنفی را روزانه رصد می کنند و با متخلفان پس از صدور اخطاریه برابر با قانون برخورد خواهند کرد، در همین رابطه 26 واحد صنفی پس از محرز شدن تخلفات صورت گرفته به دلیل عدم رعایت ضوابط و مقررات صنفی و همچنین بی توجهی به مصوبات طرح سراسری فاصله گذاری اجتماعی پلمپ شدند.
 
وی درخصوص افزایش قیمت در شهرستان چابهار اظهار کرد: قیمت نان به صورت قانونی افزایش پیدا کرده است و مورد تایید کمیسیون تنظیم بازار و طبق مصوبه استانداری سیستان و بلوچستان است.
 
شایان گفت: قیمت نان دولتی از سال 94 تا کنون ثابت مانده در حالی است سایر مولفه های مرتبط با نان‌ از جمله حقوق و دستمزد کارگر، اجاره محل کار نانوایان و یا هزینه سوخت و برق مصرفی افزایش قیمت داشته است.

وی ادامه داد: این مصوبه از اسفند ماه سال گذشته از سمت استانداری به شهرستان ها ابلاغ شده بود و برخی شهرستان ها افزایش قیمت نان را اجرا کردند اما در چابهار برای کاستن فشار بر روی اقشار مردم اکنون این مساله اجرا شد.

رئیس اداره صمت چابهار با بیان اینکه واحدهای نانوایی ملزم به نصب قیمت ها در مغازه خود هستند، تصریح کرد: بعد از اعمال نرخ های جدید از سوی اتحادیه نانوایان؛ بازرسی سازمان صمت واحدهای نانوایی را با جدیت انجام داده و کاهش وزن و کیفیت نان را به هیچ عنوان نمی پذیریم چراکه نان ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارد.
 
شایان افزود: قیمت نان های مختلف در واحدهای آزادپز نانوایی اعلام شد که طبق آن قیمت هر نان تافتون؛ دولتی ۹۷۰ گرم هزار و ۵۰۰ تومان و آزادپز هزار و۳۰۰ گرم دو هزار و ۶۰۰ تومان و نان لواش؛ دولتی ۱۵۰ گرم، ۲۳۰ تومان و آزادپز۱۵۰ گرم، ۳۱۰ تومان نرخ گذاری شده است.

رئیس اداره صنعت و معدن چابهار با اشاره به مغازه‌هایی که اقدام به ارائه خدمات غذایی به مردم می‌کنند خاطرنشان کرد: این کسبه با رعایت مسائل بهداشتی و بدون تجمع باز باشند و شهروندان نیز در صورت مشاهده موارد غیربهداشتی و یا در صورت گران‌فروشی موارد را با شماره تماس ١٢۴ در میان بگذارند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۵۹۲


ارسال