شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ ,23 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۲۶
تماسهای واتس‌آپی که بوی کلاهبرداری می‌دهند!
 
معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: افراد کلاهبردار در اقدامی فریبکارانه با طراحی پلت‌فرمهای مجرمانه ضمن برقراری تماس تلفنی با هموطنان عمدتاً از طریق پیام‌رسان واتس‌آپ و سایر خطوط تلفن‌همراه اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.
به گزارش عصرهامون، به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا؛ سرهنگ رامین پاشایی با اشاره به تماسهای تلفنی که کلاهبرداران برای اقدامات مجرمانه خود از آن بهره می‌برند، اظهار کرد: اجرای طرح فریبکاران با تماس تلفنی به شهروندان و شرکت در مسابقات تلویزیونی و رادیویی و برقراری مصاحبه دروغین با شخصیتهای کشوری و افراد سرشناس، در سالهای گذشته یکی از ترفندهای رایج کلاهبرداران بود که با اطلاع‌رسانی گسترده و افزایش آگاهی هموطنان در این رابطه، سطح وقوع اینگونه جرایم در کشور کاهش یافته است.
معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور و اجرای طرح قرنطینه خانگی بیان کرد: افراد کلاهبردار در اقدامی فریبکارانه با طراحی پلت فرمهای مجرمانه ضمن برقراری تماس تلفنی با هموطنان عمدتاً از طریق پیام‌رسان واتس‌آپ و سایر خطوط تلفن‌همراه اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کنند.
وی افزود: ممکن است شیوه‌های کلاهبرداری این افراد مجرم متفاوت باشد اما در نهایت به یک شیوه عمل می‌کنند و با اعلام برنده شدن مخاطبان، با ترفندهای ماهرانه تمام اطلاعات حساب بانکی یا تمام اطلاعات کارت عابر بانکی افراد را دریافت کرده و با استفاده از آن اقدام به برداشت از حساب افراد می‌کنند.
این مقام انتظامی تأکید کرد: در اجرای مسابقات زنده رادیویی و تلویزیونی اولویت تماس با متقاضیانی است که ثبت‌نام کرده‌اند و ارتباط با این افراد نیز از خطوط تلفن ثابت شهری انجام خواهد شد.
پاشایی تصریح کرد: کاربران ضمن حفظ هوشیاری و توجه به توصیه‌های پلیس فتا مراقب فریب افراد سودجو در فضای سایبری باشند و با در اختیار قرار ندادن اطلاعات حساب بانکی خود به دیگران، مجرمان را در عملیاتی نمودن اهداف خود ناکام گذارند. 

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۵۹۴


ارسال