شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تشکل های دانشجویی سیستان و بلوچستان طی نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور اعلام کردند: وضعیت سفید اعلام کردن دراین استان با دارا بودن بیش از ۸۰ هزار دانشجو که حداقل ۴۰ درصد این جمعیت از دانشجویان غیر بومی و خوابگاهی هستند، سهم بسزایی در انتشار ویروس به کل استان و کشور خواهد داشت.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، تشکل های دانشجویی سیستان و بلوچستان طی نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور اعلام کردند: وضعیت سفید اعلام کردن دراین استان با دارا بودن بیش از ۸۰ هزار دانشجو که حداقل ۴۰ درصد این جمعیت از دانشجویان غیر بومی و خوابگاهی هستند، سهم بسزایی در انتشار ویروس به کل استان و کشور خواهد داشت.

در متن نامه تشکل های دانشجویی سیستان و بلوچستان خطاب به حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور آمده است: با توجه به بیانات اخیرتان مبنی بر بازگشایی مراکز آموزشی در این استان و استانهای جنوبی همه مردم را بیش از پیش نگران کرده است.

جناب روحانی ریاست محترم جمهور این سخنان باعث ایجاد سوالات و مسائلی را در اذهان شده که خوب است به آنها بیندیشیم. اولا این گفته جنابعالی که استان سیستان و بلوچستان در وضعیت سفید قرار دارد کاملا مغایر با دیده ها و واقعیت ها در استان است و معتقدیم که اگر شما به استان اشراف ندارید؛ خود جای تامل دارد!
اما اگر اشراف شما مبتنی بر آمارهایی است که مشاوران شما وضعیت را سفید ارزیابی کرده اند حتما در انتخابشان تجدید نظر فرمایید.

ثانیا بر فرض سفید بودن وضعیت استان(که کاملا اشتباه است)، این استان با دارا بودن بیش از ۸۰ هزار دانشجو که حداقل ۴۰ درصد این جمعیت از دانشجویان غیر بومی و خوابگاهی هستند، سهم بسزایی در انتشار ویروس به کل استان و کشور خواهد داشت و این مسئله زمانی نگران کننده می شود که دانشجویان غیربومی در خوابگاه ها روزگار می گذرانند و زنجیره انتقال را در همه جا گسترش خواهند داد. ثالثا وضعیت نگران کننده بیمارستانهای استان و نبود حداقل امکانات و تجهیزات پزشکی ،آنچنان وضع را در بحران قرار داده است که اگر فکری به حال تجهیز کردن بیمارستانهای استان نشود ، دیر یا زود فاجعه ای انسانی رخ خواهد داد.

فرض بر بازگشایی دانشگاه ها این فاجعه را بدون شک رقم خواهد زد و این هشدار و این نامه از طرف جامعه دانشگاهی استان به ملت شریف ایران و جنابعالی خواهد ماند. لذا با توجه به شرایط فعلی عقیده تمامی تشکل های دانشجویی سراسر استان این است‌ که تا مدیریت کامل این ویروس منحوس باید حتی الامکان کلاسهای دانشگاه ها به صورت مجازی دنبال شود و راهکاری اساسی پیرامون این قضیه اندیشیده شود.

پی نوشت: بسیج دانشجویی دانشگاه سیستان و بلوچستان بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زاهدان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان بسیج دانشجویی دانشگاه ملی زابل بسیج دانشجویی دانشگاه ولایت ایرانشهر بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زاهدان بسیج دانشجویی دانشگاه دریانوردی چابهار بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس پسرانه شهید مطهری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان پردیس دخترانه رسالت بسیج دانشجویی دانشگاه فنی شهید عارفی زاهدان بسیج دانشجویی دانشگاه فنی شهید حیدری خباز زاهدان بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زابل بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایرانشهر بسیج دانشجویی دانشگاه مجتمع آموزش عالی سراوان بسیج دانشجویی دانشگاه دانشکده صنعت و معدن خاش بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد چابهار بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زابل بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نیکشهر بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد سراوان بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قرآنی زاهدان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه زابل جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی زاهدان انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه زابل انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار انجمن اسلامی پیرو خط امام دانشگاه علوم پزشکی زاهدان انجمن اسلامی پیرو خط امام دانشگاه سیستان و بلوچستان

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۶۰۲


ارسال