دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۸
مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان در دیدار با فرمانده دریابانی چابهار:
تشدید و استمرار برخورد های یگان حفاظت منابع شیلات با تخلفات صیادی
 
محمد شهلی بر از انجام گشت زنی های مشترک با یگان حفاظت شیلات استان و برخورد جدی با شناورهای متخلف صیادی و استمرار تعامل و همکاری با دریابانی چابهار خبر داد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، محمد شهلی بر مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان در دیدار با فرمانده دریابانی چابهار با اشاره به اینکه تعامل و هماهنگی بین اداره کل شیلات، فرماندهی دریابانی و یگان حفاظت شیلات در وضعیت مطلوب قرار دارد بیان کرد: بدون شک افزایش توان یگان حفاظت و همچنین دستابی به شناورهای دارای پایداری بالا نقش مهمی در حفظ ذخایر و صید پایدار دارد و این تعامل و همکاری نقش مهم و موثری در عملیات های و موفقیت های این یگان رقم زده است.

وی در بيان اقدامات یگان حفاظت در راستاي جلوگيري از صيد غيرمجاز ادامه داد: مهم ترين وظيفه اين يگان جلوگيري و کنترل از صيد غيرمجاز در مناطق ساحلی، دریایی است که این فرماندهی در استان های ساحلی فعالیت ویژه تری دارند.
 
وی در ادامه گفت: همکاری برای حفاظت از زیستگاه ها و بخش های ساحلی و دریایی مناطق تحت مدیریت و ایستگاه های پایش آلودگی، به منظور حفاظت و حراست از محیط زیست دریایی از دیگر اقدامات این یگان است.
 
 مدیرکل شیلات استان سیستان و بلوچستان افزود: صیادان قشر زحمت کش و به مراتب سخت کوش، جامعه ای شریف را تشکیل می دهند که به یکی از حلال ترین روش ها کسب درآمد می کنند.
 
وی با بیان اینکه یکی از وظایف یگان حفاظت منایع شیلات صیانت از حقوق صیادان است تصریح کرد: آرامش، امنیت و حفظ منابع در آمد زایی صیادان برای امروز و آینده از افتخارات یگان حفاظت است که این یگان با تمام توان خود در مقابل سود جویان صید غیر مجاز می ایستد.
 
شهلی بر با بیان اینکه حراست از دریا از وظایف اصلی یگان حفاظت شیلات است خاطرنشان کرد: گشت های مشترک و تلفیقی، اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی، نظارت محسوس و غیرمحسوس و اقدامات پیشگیرانه و فرهنگ سازی برای جلوگیری از صید غیرمجاز از دیگر وظایف یگان حفاظت شیلات است.

وی گفت: ستاد یگان شیلات استان آماده دریافت هر گونه اخبار و اطلاعات در راستای صید و صیادی و خدمات رفاهی به جامعه صیادی است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۶۱۲


ارسال