دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۶
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار:
شیوع کرونا با افزایش موارد مثبت در چابهار رو به صعودی است/ "ماندن در خانه" داروی قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا
 
عبدالرسول خدمتی گفت: با توجه به افزایش موارد مثبت ویروس کرونا در چابهار احتمال چرخش این ویروس در شهر زیاد است.
به گزارش عصرهامون، عبدالرسول خدمتی؛ رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار در حاشیه بازدید از بازهای سطح شهر در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران، با اشاره به افزایش موارد مثبت به ویروس کرونا بیان کرد: متاسفانه حضور اقشار مختلف مردم در مناطق عمومی شهر و بازارها افزایش یافته که تداوم چنین وضعیتی بطور قطع وضع نگران کننده ای را طی هفته های آینده ترسیم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دوره پنهان این ویروس بین دو تا 14 روز برآورد شده است افزود: بسیاری از این افراد به دلیل اینکه از ناقل بودن خود اطلاعی ندارند و در محل های عمومی رفت و آمد می کنند و اگر این تماس ها افزایش پیدا یابد ویروس به سرعت چرخش پیدا کرده و یک به یک به افراد دیگر منتقل می شود.

رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار ادامه داد: با توجه به افزایش موارد مثبت در شهرستان چابهار بنابراین باید منتظر بود که طی روزهای آینده با پیک این بیماری مواجه شویم.
 
وی با بیان اینکه امن ترین مکان خانه و تنها راه قطعی پیگشیری از ابتلا به کرونا است تصریح کرد: ماندن در خانه دارویی مؤثری برای کاهش اثر انتقال ویروس کرونا است که با اجتناب از رفتن به مکان های غیرضروری، بازارها و مکان های عمومی می‌توان در جهت قطع زنجیره شیوع این ویروس نقش مهمی داشته باشیم.

خدمتی گفت: فقط در صورت ضرورت و خرید مایحتاج ضروری از خانه خارج شوید و با رعایت فاصله فیزیکی ۲ متری اقدام به تهیه اقلام مورد نیاز کنید و بلافاصله پس از بازگشت به منزل دستان خود را به مدت ۲۰ ثانیه کاملا با آب و صابون بشویید.
 
وی اظهار کرد: در صورتیکه طی روزهای اخیر به شهرهای آلوده سفر کرده اید و یا با افرادیکه از مناطق آلوده سفر کرده اند تماس داشته اید، در صورت مشاهده علائم ( سرفه، تب، گلودرد و تنگی نفس ) به مراکز غربالگری مراجعه کنید.
 
رییس مرکز بهداشت شهرستان چابهار افزود: پایگاه های غربالگری در شهرستان چابهار شامل؛ مرکز خدمات جامع سلامت شهری بلوار امام خمینی (ره) جنب مسجد جامع اهل سنت و مرکز خدمات جامع سلامت پلان آماده خدمت رسانی به شهروندان است.
 
خدمتی با بیان اینکه به اخبار کذب در فضای مجازی و شایعات توجه نکنید گفت: تنها مرجع و موثق ترین منبع اعلام اخبار مربوط به کرونا روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار و ستاد اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۶۳۷


ارسال