سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۱
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان خبر داد؛
۳۷ هزار و ۳۷۵ برگ معاینه‌ فنی خودرو در سیستان و بلوچستان صادر شد
 
تیمور باقری از صدور ۳۷ هزار و ۳۷۵ برگ معاینه فنی وسایل نقلیه عمومی سنگین و نیمه سنگین، در سال ۹۸ خبر داد.
به گزارش عصرهامون، تیمور باقری اظهار داشت: رانندگان ۴۷ هزار و ۵۴۲ وسیله نقلیه حمل و نقل عمومی جاده ای  باری و مسافری در این مدت به مراکز معاینه فنی استان مراجعه کردند که ۳۷ هزار و ۳۷۵ وسیله نقلیه موفق به اخذ برگ معاینه فنی شده و ۱۰ هزار و ۱۶۷ وسیله نقلیه رد شده و برای رفع عیب برگردانده شدند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با بیان اینکه بر اساس آیین نامه ها و قوانین جاری، رانندگی با هر نوع وسیله نقلیه که فاقد برگ معاینه فنی معتبر باشد ممنوع است، بیان کرد: در حال حاضر ۴ مرکز معاینه فنی در شهرستان‌های زاهدان، زابل، خاش و چابهار در سیستان و بلوچستان مشغول فعالیت هستند.

وی تاکید کرد: تردد ایمن و سلامت فنی ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای، به ویژه ناوگان حمل و نقل مسافربری با حساسیت ویژه ای از سوی این اداره کل پیگیری می شود.

باقری در پایان گفت: بر اساس مصوبه اخیر کمیسیون ایمنی راه‌های کشور، فاز نخست طرح کنترل و نظارت بر نصب حفاظ‌های ایمنی وسایل نقلیه باربری بر روی کامیون‌های تولید سال ۱۳۹۰ به اجرایی شده به طوریکه برای کامیون‌های فاقد حفاظ‌های کامل استاندارد (جلو، عقب و جانبی) از تاریخ یکم فروردین ماه سال جاری گواهی معاینه فنی صادر نخواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۷۵۳


ارسال