دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ ,1 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۹
تداوم بارش های بهاره؛
گزارش بارندگی از 50 نقطه سیستان و بلوچستان/سامانه جدید بارشی فردا وارد استان می شود
 
محمود دیانتی، معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: روز گذشته فعالیت سامانه بارشی در استان آغاز شد و حدود 50 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی نیمه شمالی استان بارندگی گزارش کردند.
 معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: تا صبح امروز بیشترین بارش ها به ترتیب از ایستگاه های «چاه رحمن» زاهدان با 16، «درودی نرون» خاش 12.5، تمندان خاش و مرکز تحقیقات زاهدان 11.5، کلات سیاه زاهدان 11، کوشه خاش 9.5 و خیرآباد بالای زاهدان 9 میلی متر گزارش شده است.

محمود دیانتی افزود: در جریان این سامانه بارشی از 18 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی شمال استان نیز بارش های پراکنده گزارش شده که بیشینه بارش های این منطقه با میزان سه میلی متر در تیمور آباد هامون و ـمحمد شاه کرم زهک ثبت شده است.

وی با بیان این که همانطور که انتظار می رفت بارش های روز گذشته شدید نبود و خطری برای مردم استان به ویژه شهرستان خاش و زاهدان در پی نداشت، تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی از فردا سامانه بارشی جدید وارد استان می شود که از این سامانه قوی تر است  و بارش های بیشتری به همراه دارد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: این سامانه ابتدا نواحی مرکزی و جنوب استان را فرا می گیرد اما روز پنج شنبه فعالیت آن در سطح استان ادامه می یابد، اوج فعالیت این سامانه بارشی روزهای پنج شنبه و جمعه پیش رو است که در برخی مناطق منجر به آبگرفتگی معابر، جاری شدن آب در رودخانه های فصلی و لغزندگی برخی محورهای مواصلاتی استان می شود.

دیانتی با بیان این که با توجه به شاخص های همرفت، وقوع صاعقه و تگرگ نیز در مدت فعالیت این سامانه بارشی در استان محتمل است، گفت: توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد درحاشیه مسیل ها و رودخانه های فصلی خودداری و از رفتن به ارتفاعات پرهیز شود.

 وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط جوی پیش روی استان توصیه می شود از گرده افشانی نخل ها در جنوب استان پرهیز شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۷۷۷


ارسال