سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴
با هدف کمک رسانی به فقرا و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا؛
آغاز رزمایش کمک مومنانه در سیستان وبلوچستان/ لبیک فرزندان سپاه و بسیج به ندای رهبر انقلاب
 
سردار محمد ناظری، جانشین فرمانده سپاه سلمان سیستان وبلوچستان از آغاز رزمایش کمک مومنانه با هدف کمک رسانی به فقرا و آسیب دیدگان ناشی از بیماری کرونا در استان با رمز یا صاحب الزمان (عج) خبر داد.
به گزارش عصرهامون، سردار محمد ناظری دقایقی قبل در نشست خبری رزمایش سراسری «کمک مومنانه» که در مهمانسرای سپاه سلمان استان تشکیل شد، با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر این رزمایش، گفت: نزدیک به 2ماه از شیوع بیماری خطرناک کووید ۱۹ یا همان کرونا ویروس در سراسر جهان از جمله ایران اسلامی می‌گذرد و این ویروس منحوس با توجه به زیرکی و چموشی که دارد همچنان جولان می‌دهد و قدرت نمایی می کند.

وی بیان کرد: این روزها تمامی سردمداران زر و زور و تزویر همه اینهایی که  برای دنیا با ابزار مختلف قدرت نمایی می کردند امروز این ویروس کوچک همه را به چالش کشانده و ابر قدرت هایی که با ظواهری پر از زرق و برق و تسلیحات مدرن پیشرفته و مرگباری که در اختیار آنها بود همه دستهایشان بالا و سخنی در برابر این ویروس ندارند. وقتی که قدری تأمل کنیم و بیاندیشیم به این نتیجه می‌رسیم که "یدالله فوق ایدیهم" اگر خدا اراده کند مطمئناً هیچ قدرتی نمی‌تواند در برابر اراده خداوند منان ایستادگی کند.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان تصریح کرد: امروز وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم بسیاری از این ابر قدرت های حاضر در منطقه به خصوص آمریکا و از نوع آن ناوها، به جای خدا به سلاح‌های مرگبار و غیره اتکاء کرده و با شیوع ویروس کرونا این ویروس کوچک که با چشم غیر مسلح دیده نمی شود و به گفته دانشمندان و افرادی که مطالعه کرده مقدار کمتر از ۵ گرم آن در چین شیوع پیدا کرد و همین مقدار امروز تغییرات زیادی در دنیا ایجاد کرده است.
 
کرونا؛ ناوها و کشتی های جنگی آمریکا و فرانسه را زمینگیر کرد

وی در تکمیل مطلب فوق ادامه داد: روزی آمریکا و فرانسه از وجود رزم ناوها و کشتی‌های جنگی و سلاح‌های مدرن در سطح جهان و منطقه و دریاها و آبراهه های مختلف جهانی برای اینکه قدرت خود را به جهانیان نشان دهند سوء استفاده می کردند و به قول معروف گاوهای شیرده ای در منطقه بودند، امروز ناوهای جنگی و کشتی‌های جنگی آمریکا و فرانسه خوشبختانه غیر عملیاتی و زمینگیر شده و آمریکا قدرت اینکه بخواهد عملیاتی انجام دهد یا جنگی آغاز کند را ندارد.

ناظری خاطر نشان کرد: همانطور که شاهد مشک باران پایگاه عظیم عین الاسد پایتخت نظامی آمریکا توسط نیروهای سبزپوش سپاه بودیم که این موشک باران باعث شد مردمان این مناطق، جهان و آنانی که خریدار سلاح آمریکا بودند و یا برای حفظ امنیت خود نقطه اتکای آنها آمریکا بود امیدشان ناامید شود، امروز شیوع ویروس کرونا هم این کار را انجام داده است.

وی در بخش دیگر سخنان خود افزود: در دو ماه اخیر که ویروس کرونا در سطح منطقه و ایران شیوع پیدا کرد بسیاری از افراد جامعه شغل خود را از دست دادند و دچار مشکلات اقتصادی شده‌، همچنین برخی از خانواده ها هم که حقوق ثابتی نداشته یا کارمند نبوده و دست فروشی، مغازه فروشی و ... می کردند این افراد در عرض استمرار این طرح هایی که در جهت پیشگیری از ویروس کرونا همچون قرنطینه و درخانه ماندن انجام شد مورد ضرر اقتصادی قرار گرفتند که در این زمینه پدر امت اسلامی و مقام عظمای ولایت و رهبری حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) برگرفته از تفکر حضرت امام راحل که مردم را ولی نعمت خود می‌دانند از این مهم غفلت نکردند.


آغاز رزمایش"کمک مومنانه" با رمز یا صاحب الزمان عجل الله

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: در روز بسیار مهم ولادت با سعادت امام زمان(ج)، رهبر انقلاب طی سخنرانی به رزمایش"کمک مومنانه" اشاره کردند به محض اینکه این سخنرانی توسط ایشان صورت گرفت فرزندان سپاهی و بسیجی که چشم به دهان رهبر دوخته از آغازین لحظات کار را شروع کرده و به صورت منسجم و تشکیلاتی یک روز پس از سخنرانی ایشان اقدام به برگزاری جلسات کشوری از طریق ویدیو کنفرانس کردند و با اعلام این رزمایش در واقع لبیک به ندای مقام معظم رهبری گفته و در واقع این پیشنهاد به عنوان یک دستور توسط فرماندهان سپاه و بسیج تلقی شد و با رمز "یا صاحب الزمان عجل الله" و با عنوان رزمایش کمک مومنانه که برگرفته از فرمایشات رهبر انقلاب است کار را شروع کردند.

وی افزود: رهبر انقلاب با اعلام این رزمایش برای مقابله با آسیب های اجتماعی که معمولاً نشات گرفته از مشکلات ناشی از بیکاری و غیره بر اثر بیماری کرونا است از برخی ظرفیتهای انقلاب اسلامی پرده برداشتند که در هیچ جای دنیا مشاهده نمی‌کنیم، این رزمایش و رزمایشهای مشابه مطمئناً به سرمایه اجتماعی کشورمان می افزاید و حتی موجب می شود اثرات اقتصادی، اجتماعی و بهداشتی بیماری کرونا کاهش پیدا کند و آن روحیه انقلابی، جهادی و همدلی ملت ایران آلام و درد کشیده آن جامعه را که به مشکل برخورده اند تسکین خواهد داد.

ناظری ادامه داد: در این مدت توسط همه گروه‌ها به خصوص گروه‌های جهادی بسیج و پاسداران شاهد ابتکارات زیادی در راستای پیشگیری از ویروس کرونا بودیم که امید است این رزمایش "کمک مومنانه" منجر به نوعدوستی ملت ایران و حرکت ایثارگرانه در کشور و در سطح استان سیستان و بلوچستان همچون همیشه باشد.

وی گفت: هدف از این رزمایش به صحنه درآوردن کمک های مردمی برای حمایت از خانواده های نیازمند و صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا با استفاده از ظرفیت رده های مقاومت بسیج خواهد بود، امید است بتوانیم با استفاده از کمک های مردمی و جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی با محوریت بسیج و پایگاه های مقاومت بسیج  فاین مهم را انجام و کمک‌ها را جلب، جذب و در اختیار خانواده های نیازمند قرار دهیم.

وی افزود: کمک به مردم برای جبران خسارت ناشی از کرونا، جهت‌دهی کمکهای مردمی برای توزیع بین افراد نیازمند و افزایش تاب‌آوری جامعه برای کمک به سپری شدن آثار و تبعات اقتصادی پس از کرونا است از دیگر اولویت ها است، اگرچه وقتی ما موضوع این بیماری و اثرات آن را در سطح جهان بررسی و با کشور خود قیاس می‌کنیم با توکل بر خدا و توسل بر امام زمان در راستای تاب آوری اجتماعی، اقتصادی و امنیتی به خوبی عمل کرده ایم و این درحالیست که بسیاری از کشورهایی که خود را به ظاهر متمدن می‌پنداشتند بعد از شیوع این بیماری دچار بی فرهنگی شدند به گونه ای که برای خرید دستمال کاغذی یا توالت هم پلیس آوردند و درگیری‌ها زیادی که ایجاد شد یا قفسه های فروشگاه های بزرگ و کوچک کاملاً تخلیه و  باعث بروز مشکلات زیادی شدند.

این مقام مسئول بیان کرد: در ایران اسلامی شاهد فرهنگ غنی مردم هستیم و این چنین صحنه‌های وحشتناکی را ندیدیم، در کشورهای همسایه خود متوجه شدیم که چگونه همدیگر را برای خرید یک سبد کالای مختصر مورد ضرب و شتم قرار دادند.

لبیک سبزپوشان سپاه به ندای رهبر انقلاب

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان هم همچون سایر سپاه های سطح کشور ماموریت دارد در جهت اجرایی شدن تدابیر و منویات رهبر معظم انقلاب و فرمانده کل قوا با بکارگیری کلیه رده های بسیج در سراسر استان این رزمایش را انجام دهد و به آن افرادی که ناخواسته دچار مشکلات و آسیب شده‌اند کمک کند.

ناظری گفت: بر این اساس روز گذشته قرارگاهی در سپاه برای پیگیری این رزمایش با نام " قرارگاه امام حسن مجتبی علیه السلام" تشکیل شد که این قرارگاه  ستاد را مدیریت خواهد کرد. این ستاد یا قرارگاه فرماندهی دارد که فرماندهان سپاه در استان‌ها هستند، دبیرخانه ای دارد که بسیج سازندگی استان است و ۶ کمیته زیرمجموعه برای آن تعریف شده که کمیته تحصیل منابع به مسئولیت معاونت برنامه و بودجه سپاه، کمیته فرهنگی به مسئولیت معاونت فرهنگی سپاه استان ها، کمیته رصد و پایش، کمیته آماد و پشتیبانی، کمیته سازمان‌های اقشار بسیج و کمیته بازرسی و نظارت از جمله آن است.

وی در خصوص چگونگی اجرای این رزمایش نیز افزود: بلافاصله بعد از تشکیل ستاد رزمایش همه فرماندهان در استانها توجیه و آماده به کار شدند، جلسات مختلفی با فرماندهان رده‌های مختلف بسیج در سطح استان برگزار وتمامی فرماندهان نواحی، حوزه‌ها، پایگاهها و سپاه های شهرستانی توجیه شدند و از همان روز شروع به  شناسایی خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا کردند که تا روز گذشته بر اساس ابلاغ مرکز در سطح استان به آنها مهلت داده که شناسایی اولیه را انجام و از امروز تا پایان فروردین ماه مهلت داده شده تا بتوانند لیست‌ها را تکمیل و خانواده‌ها شناسایی شده را در بانک اطلاعاتی وارد و آماده برای توزیع کمک ها شوند.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان ادامه داد: افراد در سطح رده های بسیج شناسایی را انجام و نسبت به جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی از مردمان فهیم و انقلابی مجاهد سیستان و بلوچستان اقدام کردند که این کمک‌ها در حال جمع‌آوری بوده و هست، این اقلام نقدی و غیرنقدی از روز اول ماه مبارک رمضان در سطح استان توسط پایگاه های بسیج توزیع خواهند شد به این علت که اکثریت پایگاه ها در مساجد حضور دارند و این اقدام با شعار مسجد محوری به افراد نیازمند و آسیب دیده از ویروس کرونا توضیح خواهد شد.

وی تصریح کرد: اوج این توضیح در روز سالروز با سعادت میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام و هفته احسان و نیکوکاری خواهد بود که تا پایان ماه رمضان استمرار پیدا خواهد کرد ، همچنین در آخرین روز از این ماه نیز آسیب‌شناسی صورت می گیرد و مجدداً اگر نیاز باشد این رزمایش به همین صورت ادامه می یابد.

ناظری در ادامه با اشاره به وجود هزارو ۴۸۱ پایگاه بسیج در سطح استان و در نقاط دور افتاده گفت: این پایگاه ها مقر شناسایی افراد آسیب دیده هستند، همچنین بسیاری از نهادهای حمایتی و دستگاه‌های اجرایی که کار حمایتی از نیازمندان را در سنوات قبل ایفا می کردند در این کار مشترکا و با همکاری یکدیگر عمل خواهیم کرد تا از موازی کاری نیز جلوگیری و رزمایش به خوبی انجام شود.

وی بیان کرد: در اجرای این طرح از ظرفیت بالای قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه نیز استفاده می شود، و تنها از کمک‌های مردمی بهره نگرفته بلکه از توان و ظرفیت داخلی سپاه نیز استفاده شده؛ گروه‌های مختلف جهادی، حلقه های صالحین، گردان‌های عاشورا امام حسین و امام علی علیه السلام، گردان های بیت‌المقدس و کوثر، صندوق‌های قرض‌الحسنه که بسیج تشکیل داده، خادمین راهیان نور، هیئت‌های مذهبی و موکب دارانی که در ایام اربعین فعالیت می کنند، بسیج دانش آموزی و دانشجویی و کانون‌های بسیج اقشار همه و همه برای شرکت در این رزمایش بسیج شدند و در بحث شناسایی و جمع آوری کمک ها نقش ایفا می کنند.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان از اقدامات فضای مجازی سپاه نیز تقدیر کرد و گفت: این اقدامات توسط فضای مجازی سپاه چند روزی است که فعالیت خود را در راستای تقویت کار این رزمایش آغاز کرده و پویش کمک مومنانه را با هشتگ های مختلفی در دستور کار قرار داده است.

این مقام مسئول گفت: انتظار می رود اصحاب رسانه در این رزمایش در جهت تنویر افکار عمومی و اقناع سازی و جریان سازی پای کار باشندتا مردم اطلاع و در مشارکت این امر تشویق شوند.

ناظری در پایان بیان کرد: شماره حساب جاری طلایی نزد بانک سپه بنام حوادث غیرمترقبه سازمان بسیج  شماره حساب به شماره 5151818086011 و شماره شباIR030150000005151818086011  می باشد؛ لازم به ذکر است تمام کمک مردم سیستان وبلوچستان به این شماره حساب ها مجدد به استان برگشت ودر همان شهرستان به کارگیری می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۸۱۱


ارسال