جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ,18 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۶
دبیر شورای اطلاع رسانی سیستان و بلوچستان؛
اصناف کم خطر سیستان و بلوچستان برای شروع به کار ثبت نام کنند/ فاصله‌گذاری اجتماعی؛ موثرترین راه قطع زنجیره ابتلا به کرونا
 
حسین مسگرانی گفت: بر اساس اطلاعیه شماره پنج کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا، اصناف کم خطر پیش از پایان مهلت اعلام شده برای اخذ تعهد و دریافت مجوز برای شروع به کار در سایت وزارت بهداشت ثبت نام کنند.
حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی در گفت و گو با عصرهامون  با اشاره به اطلاعیه شماره پنج کمیته اطلاع رسانی ستاد ملی مقابله با کرونا بیان کرد: در این اطلاعیه درباره طرح فاصله‌گذاری هوشمند از کسبه و اصناف که در مقابله با کرونا کم خطر اعلام شده اند و علاقه‌مند به شروع فعالیت هستند تاکید شده است تا به سایت وزارت بهداشت مراجعه کنند.

حسین مسگرانی افزود: در این اطلاعیه ضمن قدردانی از همراهی مردم در اجرای فاصله گذاری اجتماعی به عنوان مهم ترین راهکار کنترل همه گیری بیماری کرونا بر آغاز به کار مشاغل کم خطر با التزام به رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت در سراسر کشور و از تاریخ 30 فروردین در تهران در راستای اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند تاکید شده است.

وی تاکید کرد: موثرترین راه برای پیشگیری از ابتلا به کرونا و قطع زنجیره آن، اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی است که می‌تواند تا بیش از 95 درصد برای پیشگیری از ابتلا، موثر باشد.

دبیرشورای اطلاع رسانی سیستان وبلوچستان با تاکید به در خانه ماندن خاطر نشان کرد: در مواقع اضطرار، به طور موقت و با رعایت و اجرای دستورالعمل های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برای عدم ابتلا به کرونا از خانه خارج شوید.

مسگرانی در خصوص اصنافی که در مقابله با کرونا کم خطر اعلام شده اند و علاقه‌مند به شروع فعالیت هستند، گفت: این اصناف  تنها  تا ساعت 24 روز پنجشنبه 28 فروردین فرصت دارند در سامانه  salamat.gov.ir ثبت نام و پس از تکمیل فرم تعهد، اخذ مجوز و تایید تعهدنامه مبنی بر الزام به رعایت دستور العمل های بهداشتی و  دریافت کد شروع به فعالیت کنند.

وی افزود: بر اصناف کم خطر که مبادرت به شروع کار بدون اخذ تعهد و دریافت کد کنند یا با بی توجهی به رعایت دستورالعمل بهداشتی منجر به شیوع کرونا شوند توسط دستگاه های نظارت اعمال قانون صورت خواهد گرفت.
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ادامه داد: بازرسان اتاق‌های اصناف و اتحادیه‌های صنفی، بازرسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه سایر عوامل نظارتی نسبت به نظارت بر حسن اجرای شروع به فعالیت واحدهای صنفی کم خطر در شیوع کرونا و اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی مصوب اقدام و در برابر خاطیان اعمال قانون می کنند.

مسگرانی گفت: اصنافی كه از ابتدای شروع بحران بيماری كرونا به دليل شرايط محيطی حاكم بر اين گونه فعاليت ها و تجمع به عنوان فعاليت های پرخطر  تعطيل اعلام شده اند تا عادی شدن شرايط شيوع بيماری كرونا از طرف وزارت بهداشت كماكان تعطيل هستند و اين اصناف شامل آرايشگاه هاي مردانه و زنانه، رستوران ها، تالار پذيرايي و سالن مراسم، مراكز بازي، تفريحي، گيم نت، قهوه خانه ها، چایخانه ها و تريا، اماكن  اقامتی، هتل ها، استخر، سونا و ماساژ و باشگاه هاي بدنسازي و ورزشی، سینماها و کنسرت ها و ... هستند.
 
وی افزود: تمامی هموطنان می توانند برای اطلاع از دستورالعمل های بهداشتی و الزامات سلامت محیط کار، شاغلین و مشتریان به سایت مرکز سلامت محیط و کار به نشانی الکترونیک markazsalamat.behdasht.gov.ir  مراجعه کنند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۸۲۱


ارسال