دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ,13 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۲
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار:
پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا نیازمند مشارکت اجتماعی/ جدی نگرفتن کووید19تبعات ناگواری به همراه دارد
 
رحمدل بامری گفت: عدم حضور غیر ضروری در معابر و اماکن عمومی و اجرای دقیق طرح فاصله گذاری اجتماعی از راه های مقابله و پیشگیری با ویروس کروناست که باید مردم اینموراد را به جدیت رعایت کنند.
به گزارش عصرهامون؛ رحمدل بامری؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به شروع موج دوم بیماری کرونا و باز شدن کسب و کارهای کم خطر بیان کرد: این ویروس در کمین همه افراد است و فقط باید با دور ماندن از اجتماعات و رعایت نکات بهداشتی به مقابله با این بیماری منحوس و کشنده پرداخت و با رعایت بیشتر طرح فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از این بیماری همه مردم باید مشارکت کنند.
 
وی افزود: افراد شاغل که مجبور به حضور در اجتماع و محل کار خود هستند باید به نکات بهداشتی توجه جدی تری داشته و از حضور در مکان های شلوغ و پر ازدحام خودداری کنند تا در دام این ویروس گرفتار نشوند.
 
فرماندار ویژه چابهار با اشاره به مسئولیت پذیری اجتماعی نسبت به قطع زنجیره کرونا و مشارکت شهروندان گفت: عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به ماندگاری بیشتر ویروس کرونا در جامعه کمک خواهد کرد.
 
وی ادامه داد: رها کردن امور مربوط به مقابله و پیشگیری از کرونا ویروس می تواند در آینده تبعات ناگواری را به همراه داشته باشد.

بامری با بیان اینکه شهروندان باید همچنان در خانه ها بمانند و از حضور در معابر عمومی و تردد در سطح شهر جدا خودداری کنند تصریح کرد: در دو ماه گذشته با همکاری جمعی از ادارات شهرستان و با همراهی مردم و با عمل به توصیه‌های بهداشتی و پزشکی و رعایت قرنطینه خانگی جلوی شیوع این بیماری را در شهرستان چابهار گرفتیم و هم اکنون شهروندان با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی، یاری رسان کادر درمان باشند تا هرچه زودتر از انتشار بیشتر این ویروس جلوگیری کنیم تا به زندگی روزمره و اجتماعی با حالت عادی بازگردیم.

وی اظهار کرد: اعمال قانون بر اصناف کم خطر که با بی توجهی به رعایت دستورالعمل بهداشتی منجر به شیوع کرونا شوند و یا مشاغل پرخطر که باید همچنان تا اطلاع ثانوی تعطیل باشند، توسط دستگاه‌های نظارت برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.

فرماندار چابهار گفت: غربالگری فردی در ورودی شهر در محور پلیس راه که یکی از ورودی ها اصلی و مهم شهرستان محسوب می شود در طول روز با مدیریت منظم و مستمر و استمرار نیروهای انتظامی، شبکه بهداشت، هلال احمر و بسیج که نقش مهمی در جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در سطح شهر دارد همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.
 
بامری با بیان اینکه شهرستان چابهار به دلیل توجه و پیگیری مسئولین و همراهی مردم جزو شهرستان هایی که درگیری کمتری نسبت به شهرها دیگر با بیماری کرونا دارد، خاطرنشان کرد: همراهی همه دستگاه های مربوطه و اقدامات به موقع از ابتلا و شیوع کرونا در شهرستان باعث شد کمترین مبتلایان را داشته باشیم و وضعیت کنونی نشان‌دهنده عملکرد به نسبت قابل قبول است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۸۳۳


ارسال