سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۹
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان:
مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان وبلوچستان از مرز34هزار هکتار گذر کرد/ 15 شهر استان درگیر مبارزه با مهمانان ناخوانده
 
غلام حیدر زورقی از تداوم مبارزه با ملخ صحرایی مهاجر در سیستان وبلوچستان خبر داد و گفت: تاکنون 34 هزارو 373 هکتار از اراضی استان علیه این میهمانان ناخوانده سمپاشی شده است.
غلام حیدر زورقی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون افزود: از اوایل آبان ماه سال98 تاکنون کار مبارزه با ملخ صحرایی در استان به34 هزارو 373 هکتار از مراتع رسیده و بیشترین سطح مبارزه با ملخ صحرایی بالدار بوده است.

وی بیان کرد: این میزان از مبارزه در شهرستان های سرباز، قصرقند، سراوان، سیب سوران، بمپور، مهرستان، فنوج، نیکشهر ،کنارک، چابهار، زاهدان، خاش و میرجاوه صورت گرفته به گونه ای که در 19 هزار و 435 هکتار مبارزه با ملخ صحرایی بالدار و 14 هزار و 938 هکتار با پوره ملخ انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: طی گزارش های ارسالی به علت بارندگی های اخیر و گرمای هوا شرایط برای حضور ملخ های صحرایی مهیا شده است.

این مقام مسئول در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: هم اکنون پانزده شهرستان در استان درگیر مبارزه با این مهمان ناخوانده هستند.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه هنوز ملخ های صحرایی به سمت اراضی زراعی نرسیده و در مراتع هستند و علیرغم شیوع بیماری خطرناک کرونا، دست اندرکاران بخش کشاورزی به عنوان مدافعان امنیت غذایی رصد و مبارزه بی وقفه با این آفت بین المللی را در سیستان و بلوچستان همچنان ادامه خواهند داد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به افزایش ریزش های ملخ صحرایی در استان از همه مسئولین خواست با کارکنان سازمان جهاد کشاورزی که به عنوان مدافعان امنیت غذایی مشغول انجام وظیفه هستند همکاری بیشتری در تأمین خودرو وتامین اعتبار برای تهیه سم وتجهیزات مبارزه داشته باشند.

زورقی خاطر نشان کرد: بیشترین مبارزه تاکنون در شهرستان سرباز با 6 هزار و 150هکتار، قصرقند با پنج هزار و 496 هکتار و ایرانشهر با پنج هزار و 116 هکتار بوده، همچنین در شهرستان های زاهدان، خاش، مهرستان و میرجاوه با کمترین آمار مواجه بوده ایم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۸۴۴


ارسال