يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴
دبیر ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان؛
ماسک سه لایه جراحی، بهترین محافظ در برابر کرونا
 
عبدالرزاق پاکزاد گفت: استفاده از ماسک های سه لایه جراحی ۹۰ درصد نیاز محافظت تنفسی کارکنان بیمارستانی برای پیشگیری از انتقال کرونا ویروس را تامین می کند.
به گزارش عصرهامون ؛ عبدالرزاق پاکزاد، دبیر ستاد بحران دانشگاه علوم پزشکی زاهدان به خبرنگار زاهدنیوز گفت: شناخته شده ترین انواع ماسک ها شامل ان 95، ان 99 و ماسک های 3 لایه، 5 لایه و 7 لایه یکبار مصرف هستند.

وی افزود: بر اساس اطلاعات موجود در مورد ویروس کووید-19، ماسک های استاندارد جراحی که از الیاف ریخته شده و نه بافته شده، و نه دوخته شده ساخته شوند، حتی اگر 3 لایه باشند کارائی مشابه ماسک های ان 95 دارند.

وی با اشاره به اینکه بیمارستان ها و مراکز درمانی می توانند جزو مهمترین کانون های انتقال آلودگی باشند، ادامه داد: همکاران خوب و پرتلاش ما در مراکز ارایه خدمت سرمایه های ارزشمند انسانی کشور و استان هستند و حفاظت از این عزیزان در برابر بیماری را وظیفه خود و دیگر مسئولان می دانیم.

پاکزاد خاطرنشان کرد: با وجود کمبود اقلام حفاظتی در سطح دنیا، دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از تمام امکانات و ظرفیت برای تامین اقلام حفاظتی مورد نیاز کارکنان خود استفاده کرده است.
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۸۵۰


ارسال