سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۴۱
مدیرکل هواشناسی:
آسمان 100 نقطه سیستان و بلوچستان بارانی شد/بارش 40 میلی متر باران در نصرت آباد زاهدان
 
محسن حیدری گفت: فعالیت سامانه بارشی امروز به اوج خود رسید به طوریکه تا کنون از 100 نقطه استان بارندگی گزارش شده و بیشینه بارش ها با میزان 40 میلی متر در نصرت آباد زاهدان ثبت شده است.
محسن حیدری، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: همانطور که انتظار می رفت امروز بر شدت و دامنه فعالیت سامانه بارشی در سیستان و بلوچستان افزوده شد و تا ساعت 20:30 امشب از حدود 100 ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی در 16 شهرستان استان بارندگی گزارش شد.

وی با بیان اینکه تمرکز بارش ها در نیمه شمالی استان است، ادامه داد: تا کنون بیشترین بارش ها از ایستگاه های «نصرت آباد» زاهدان با 40.3، «خیرآباد بالای» زاهدان 35، «ا... آباد پبی» زاهدان 32، «دجنگ خاش» 30،«تمندان» خاش 27، «گرز»، «چاه کمال» و «درودی نرون» خاش 23 میلی متر گزارش شده است.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان افزود: هم اکنون بارش ها در اکثر نقاط نیمه شمالی استان به ویژه شهرستان زاهدان ادامه دارد.

حیدری اضافه کرد: میزان بارش باران در زاهدان نیز که از صبح امروز آغاز شده تا کنون به 10 میلی متر رسیده است. البته از مرکز تحقیقات هواشناسی استان واقع در بلوار خلیج فارس زاهدان نیز 17 میلی متر باران گزارش شده است.

وی در بخش دیگری گفت: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی جمعه و شنبه ناپایداری تضعیف می شود اما یکشنبه شرایط برای رگبارپراکنده در استان فراهم است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: تغییرات دمایی استان نیز تا یکشنبه ناچیز پیش بینی می شود اما از دوشنبه افزایش دما در استان انتظار می رود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۸۵۹


ارسال