يکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ ,25 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۸
برنامه های راهداری برای حمایت از رانندگان؛
30 درصد سوخت جبرانی برای ناوگان حامل کالاهای اساسی در نظرگرفته شد/حمل158 هزار تن کالا از بندر چابهار به سایر نقاط کشور
 
تیمور باقری،معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از 158 هزار تن کالای اساسی از بندر چابهار به سایر نقاط کشور ارسال شده است.
به گزارش عصرهامون ،از ابتدای شیوع ویروس کرونا، صاحبان مشاغل زیادی دچار خسارت شدند به این علت که حفظ پروتکل های بهداشتی همچون فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن مانع فعالیت بسیاری از آنها شد.

رانندگان بخش حمل و نقل عمومی یکی از این مشاغل بودند که با شیوع این ویروس خطرناک متضرر شدند از یک سو به علت کاهش مسافرت‌ها و از سوی دیگر عدم و نبود حمل بار و مسائلی از این قبیل که هر یک به نوبه خود ضربه کاری را بر این افراد وارد کرد.

در این میان مسئولان با حمایت های هر چند کم اما سعی در کاهش آلام به وجود آمده از این بیماری در بین مردم کردند به گونه ای که در کنار اقدامات بهداشتی برای ریشه کنی این ویروس؛ به توزیع بسته های حمایتی و معیشتی روی آوردند.

تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به شیوع ویروس کرونا در جهان و به تبع آن کشور گفت: علی رغم بحران کرونا، بخش حمل و نقل عمومی جاده ای کالای استان برای جابجایی کالاهای اساسی و محموله های استراتژیک همچون گذشته و با رعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی در حال فعالیت است.

وی افزود: در این زمینه تسهیلاتی همچون اختصاص 30 درصد سوخت جبرانی و لاستیک برای ناوگان حامل کالای اساسی در نظر گرفته شده است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه مطالب خود با بیان اینکه بندر چابهار یکی از بهترین مقاصد تخلیه کالاهای اساسی وارداتی است، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 158 هزار و 606 تن کالای اساسی از مبدا بندر چابهار به سایر نقاط کشور حمل شده است که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 380 درصد در تناژ رشد داشته است.

وی با بیان اینکه پنج هزار و 942 دستگاه ناوگان باری در جابجایی این میزان بار مشارکت داشته اند، ادامه داد: عمده کالاهای حمل شده د این مدت گندم، برنج و ذرت می باشد.

این مقام مسئول تصریح کرد: در این راستا از ابتدای سال تاکنون سه فروند کشتی حامل 155 هزار و 298 تن کالای اساسی در بندر چابهار پهلو گرفته که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با یک فروند و 27 هزار و 500 تن کالا، در تعداد کشتی 200 درصد و در تناژ وارده 465 درصد رشد داشته است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۹۱۴


ارسال