پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ ,21 October 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد؛
خسارت ۵ میلیارد تومانی کرونا به فرهنگ و هنر سیستان و بلوچستان
 
حسین مسگرانی گفت: کرونا ویروس به حوزه های فرهنگی، هنری و رسانه ای سیستان و بلوچستان پنج میلیارد تومان خسارت وارد کرد.
حسین مسگرانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: طبق برآوردهای اولیه در پی شیوع بیماری کرونا بيش از پنج میلیارد تومان خسارت به جامعه فرهنگی، هنری، رسانه ای، قرآنی و سایر صنوف فرهنگی استان وارد شده است که برآورد این خسارت ها به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال شد.

وی اضافه کرد: باتوجه به ورود کرونا ویروس در کشور، کسب و کارهای صنوف فرهنگی و هنری مانند سینما، آمفی تئاتر، کنسرت، کتاب فروشی، نگارخانه، چاپخانه و دفاتر رسانه ها از اول اسفندماه در استان دچار مشكل يا تعطیل شد.

وی گفت: همزمان با این ایام و شرایط پیش آمده اطلاع رسانی به موقع در خصوص بیمه بیکاری به تمامی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه جهت ثبت نام در سامانه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی این اداره کل انجام شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان وبلوچستان بیان کرد: بر اساس پیگیری هایی که صورت گرفت هنرمندان، نویسندگان، چاپخانه‌داران، صاحبان کانون‌های آگهی و تبلیغاتی، روزنامه نگاران، ناشران، انجمن های مختلف فرهنگی و هنری، موسسات قرآنی، موسسات فرهنگی، سینماها، اهالی تئاتر و تمامی صنوفی که به نحوی در تولید محصولات فرهنگی هنری نقش داشتند، در این شرایط متضرر شده اند.

مسگرانی گفت: ۱۵۰ نفر از هنرمندان بومی محلی که تنها راه معیشت و درآمدشان از اجرای برنامه های هنري وموسيقي محلی و آييني بود و خسارت دیده اند به وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی وصندوق اعتباری هنر معرفی شده اند.

وی خاطرنشان کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب تقدیرنامه ای به دلیل ارائه خدمات در دوره مقابله با کرونا ویروس به ویژه دبیری شورای اطلاع رسانی استان، انسجام بخشی، هماهنگی و سیاست گذاری فعالیت های نشاط انگیز و خانه محور، راهبری پویش های هنرمندان، خالقان آثار مرتبط و اهتمام و جدیت در اجرای سیاست های ابلاغی ستاد مقابله با کرونا از جمله طرح فاصله گذاری اجتماعی و روز طبیعت از کارکنان این اداره کل، نهادها و انجمن های صنفی تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۹۲۸


ارسال