دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۷
با هدف تامین سلامت مسافران و حذف دلالان؛
فروش حضوری بلیت در پایانه های مسافری سیستان و بلوچستان متوقف می شود
 
تیمور باقری، معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان گفت: با هدف تامین سلامت بیشتر مسافران و حذف دلالان از اوایل خردادماه جاری فروش حضوری بلیت در پایانه های مسافری استان متوقف می شود.
به گزارش عصرهامون، چندی پیش گزارشی مبنی بر "نسخه حذف دلالان پایانه زاهدان کی پیچیده می شود؟"در این پایگاه خبری منتشر شد که در آن یکی از مشکلات اصلی پایانه مسافربری زاهدان وجود جارچیان ودلالان بلیط بود که علاوه بر تضییع حقوق شرکت های مسافربری باعث ایجاد مزاحمت برای مسافران و فراهم کردن فضایی نامناسب در این محوطه می شوند.

 دلالی بلیت، جارچی‌ها و تاخیر حرکت اتوبوسها از جمله معضلات مهمی بود که گلایه برخی از شهروندان را به دنبال داشت تا اینکه بالاخره قرار است از اوایل خردادماه جاری بر اساس وعده مسوولان این مشکلات مرتفع شود.

جلیل دهقانی، مديرعامل سازمان حمل و نقل بار و مسافر زاهدان در این خصوص چندی پیش به خبرنگار ما گفته بود: جذب مسافر با استفاده از شيوه های دلالی و جارچيگری و همچنين كسر و دريافت هرگونه وجه از رانندگان از محل صورت وضعيت اتوبوسها غيرقانونی بوده و مصداق تضييع حقوق مالكان، رانندگان و مسافران است که به زودی با همکاری نیروی انتظامی و استقرار کلانتری در پایانه، دلالان و جارچیان از ترمینال جمع آوری خواهند شد.

تغییر کاربری پایانه های مسافری یکی از رویکرد های مهم راهداری است

در همین راستا تیمور باقری،معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون با بیان اینکه تغییر کاربری پایانه های مسافری به محلی برای سوار و پیاده شدن مسافران یکی از رویکرد های مهم راهداری است، افزود: مسافران می‌توانند برای تهیه و خرید بلیط به سامانه‌های فروش اینترنتی مراجعه کرده و یا از دفاتر فروش بلیط در سطح شهر خرید خود را انجام دهند.

 وی بیان کرد: این کار با هدف تامین سلامت بیشتر مسافران و کارکنان شرکت‌های حمل و نقل و همچنین ارتقای سطح خدمات و حذف دلالان انجام شده و مسافران باید قبل از خرید بلیط زمان حرکت اتوبوس، نوع وسیله نقلیه، بهای بلیط و سایر شرایط را بطور کامل بررسی و با تصمیم‌گیری آگاهانه نسبت به خرید اینترنتی بلیط اقدام کنند.

باقری در ادامه به ضدعفونی شدن روزانه پایانه های مسافری و اتوبوس های بین شهری استان به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: فروش حضوری بلیت در پایانه های مسافری استان به منظور کاهش ازدحام و تردد های غیر ضروری و همچنین حفظ سلامت شهروندان در برابر شیوع بیماری کرونا از ابتدای خردادماه سال جاری متوقف می شود.


انتهای پیام/


 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۹۵۲


ارسال