شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۴۷
فرماندار دلگان عنوان کرد:
احداث بزرگترین کتابخانه سیستان وبلوچستان در "دلگان"/ تکمیل طرح ها مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و جهش تولید است
 
مجتبی شجاعی گفت: بزرگترین کتابخانه و سالن مطالعه دانش آموزی سیستان و بلوچستان در شهرستان دلگان در حال احداث است.
به گزارش عصرهامون، مجتبی شجاعی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: فاز تکمیلی پروژه مجتمع فرهنگی و هنری دلگان با پیشرفت حدود ۶۰ درصد که از طرحهای برتر کشوری است در مرحله فرایند برگزاری مناقصه در ماه جاری ، انشعابات آب و برق و محوطه سازی میباشد.

وی گفت: مجهزترین و فاخرترین مجتمع فرهنگی هنری استان و از آثار برتر معماری در مساحت ۲ هزار و 800 متر مربع ترکیبی از سقف متخلخل با پوسته رنگی دیوارهای ساختمان به عنوان پس زمینه ،فضای دلنشینی را برای کاربران به ویژه در غروب آفتاب ایجاد می کند ، زیرا نیازی به ایجاد فضای صلح آمیز مصنوعی در آنجا نیست.

وی تصریح کرد: در حالی که فضای نیمه باز در زیر پناهگاه حدود ۷۰۰ متر مربع است و در مراسم و شرایط ویژه می تواند به عنوان یک منطقه چند منظوره مورد استفاده قرار گیرد و دارای سالن سینما ، نگارخانه ،سالن کنفرانس، کافه هنر سر باز و... است و برخی کلاس ها و اتاق های کارگاه آموزشی برای فراهم کردن فضاهایی برای دوره های آموزشی مربوط به واقعیت های هنری سنتی محلی در منطقه است .

شجاعی ادامه داد: این معماری فاخر ، ساختمانهای کارکردی جداگانه در زیر یک سقف متخلخل منبسط واقع شده اندکه به عنوان پناهگاه عمل می‌کنند تا باد را به درون خود بکشند و آن را بین ساختمانها بچرخانند، پوسته خارجی سازه را خنک می کنند ، علاوه بر این یک آبشار زیبا در بین ساختمانها روند خنک کننده را ایجاد می کند، از آنجا که باد روی آن جریان می یابد و درجه حرارت کاهش می یابد، از دسترس قابل دسترسی تر است همه این نوع استراتژی ها فضای کاربردی نیمه نزدیکی دلپذیر را برای کاربران ایجاد می کنند. این چیدمان متفاوت ساختمانها به یکدیگر در زیر پناهگاههای متخلخل الهام بخش از ناخودآگاه احساس پیاده روی در کوچه های باستانی شهر است که در طراحی شهری و معماری آنها بسیار متداول بوده است.

وی گفت: مجتمع پارک اداری دلگان- طرحی به منظور تجمیع ادارات دلگان در یک نقطه - پروژه ساختمان پارک اداری دلگان در دو طبقه با زیربنای ۲ هزار و ۷۶۷ مترمربع میباشد که طبق آخرین پیگیریها در حال آماده شدن برآورد و اینا و مناقصه به منظور انجام فرآیند مناقصه طی ماه آتی میباشد.

این مسئول افزود: بزرگترین کتابخانه و سالن مطالعه دانش آموزی استان با ۱۲۰۰ متر مربع مساحت در حال احداث در شهرستان دلگان از محل اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان میباشد که در حال اجرا میباشد.

وی تصریح کرد: ساختمان پاسگاه محیط بانی با اسکلت بتن در یک طبقه و با زیربنای ۲۰۰ متر مربع و از دو قسمت استراحت محیط بانان و قسمت اداری می باشد که قرارداد آن با پیمانکاری جمشید امیری در سال ۹۷ به مبلغ 2میلیون 482 هزار ریال شروع شد که در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۸۴ درصد در حال اجرا می باشد.

فرماندار دلگان ادامه داد: سفید کاری دیوارها و اجرای سقف کاذب و جذب پیمانکار جهت اجرای دیوار کشی و محوطه سازی محیط‌بانی و اخذ انشعابات آب و برق و پروانه ساختمان از اقدامات در حال پیگیری میباشد.

شجاعی گفت: پایگاه امداد جاده ای هلال احمر در گزگر نیز در حال آماده شدن برای بهره برداری است و ساختمان هواشناسی دلگان‌نیز تا نیمه نخست سال جاری میبایست به اتمام برسد.‌

وی خاطرنشان کرد: رویکرد کمیته برنامه ریزی شهرستان در سال جاری ابتدا ارزیابی عملکرد اعتباری سال گذشته دستگاهها، تکمیل طرحهای با اولویت پیشرفت بالا و پروژه های مبتنی بر اقتصاد مقاومتی و جهش تولید خواهد بود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۰۳۴
مرجع : عصرهامون


ارسال