شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹
هشدار پلیس؛ مراقب کلاهبرداری‌های کرونایی باشید
 
پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد که در روزهای کرونایی مراقب کلاهبرداری‌های اینترنتی باشند.
به گزارش عصر هامون خبرنگار حوزه حوادث و انتظامی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، در روزهایی که مردم در قرنطینه به سر می‌برند، فعالیت فروشگاه‌های اینترنتی نیز افزایش پیدا کرده است؛ زیرا مردم ترجیح می‌دهند به جای خارج شدن از منزل اینترنتی سفارش دهند و خریدشان در کمترین زمان به دستشان برسد؛ اما در پی این خریدها سودجویان با روش‌های متفاوت به فکر کلاهبرداری از مردم هستند، در ادامه با چند هشدار پلیس فتا درباره کلاهبرداری‌های اینترنتی در روزهای کرونایی آشنا شوید.
کلاهبرداری مالی در قالب فروش داروهای مقابله با کرونا
هرگونه تبلیغ و فروش دارو تحت عنوان درمان کرونا ویروس منوط به تأیید و اظهار نظر رسمی مسئولان و کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده و فروش دارو نیز در فضای مجازی  جرم تلقی می‌شود. مراقب تبلیغات جعلی کلاهبرداران در فضای مجازی باشید.

کلاهبرداری با عنوان کمک به بیماران کرونایی
کلاهبرداران با تبلیغات گسترده و نمایش تصاویر دلخراش در شبکه‌های اجتماعی از احساسات مردم سوءاستفاده کرده و اقدام به معرفی شماره حساب برای کمک به بیماران کرونایی و یا تهیه لوازم بهداشتی می‌کنند.
چنانچه افراد قصد کمک انسان دوستانه را دارند، با مراجعه به سایت‌های معتبر این کار را انجام دهند.
افراد می‌توانند کمک‌های خود را از طریق شماره حساب‌هایی که از سوی رسانه و خبرگزاری‌های رسمی و معتبر اطلاع رسانی می‌شود؛ واریز کنند.

مدیریت دسترسی کودکان به فضای مجازی در دوران قرنطینه
با جایگزین‌های مناسب برای کودکان در زمان قرنطینه و مدیریت فعالیت آنان در فضای مجازی از اعتیاد اینترنتی فرزندان خود پیشگیری کنید.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۰۶۱


ارسال