دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ,10 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۳
تاثیر کرونا بر زندگی فرهنگیان رها شده کشور؛
کووید-19 به حقوق 200 هزار تومانی معلمان هم رحم نکرد/آوار دیوار کرونا بر سر دبیران مدارس غیر دولتی کشور
 
با توجه به شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد شغل و حقوق ثابت خود را از دست داده اند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ در پی شیوع ویروس کرونا در کشور بسیاری از مشاغل با تهدید جدی و یا حتی نابودی رو به رو شده اند.

از این رو با توجه به عدم کشف درمان این ویروس و همچنین آغاز موج دوم آن در روزهای آینده می توان گفت که مردم باید به زندگی با کرونا عادت کنند.

حتی گفته می شود بسیاری از مشاغل پس از ایام نوروز به دلیل عدم وجود بازار خرید به کلی دچار ورشکستگی شده اند و از بین رفته اند.

یکی از مهمترین مشاغلی که قبل از ویروس کرونا نیز افراد در آن حق قانونی خود را در آن دریافت نمی کردند معلمان غیر انتفاعی در زابل هستند.

مدارس غیرانتفاعی حقوق معلمان را نمی دهند

عالیه میرشکار یکی از معلمان غیر انتفاعی شاغل در زابل در همین خصوص به خبرنگار ما، گفت: بیش از ۱۲ سال است که به شغل معلمی با دستمزد ناچیز مشغول هستم.

وی افزود: بعد از شیوع کرونا و تعطیلی مدارس نیز در حالی که مدارس غیر انتفاعی شهریه کامل را از دانش آموزان دریافت کرده اند اما حقوق معلمان را قطع کرده اند.

میرشکار حقوق یک ماه کامل خود را ۲۰۰ هزار تومان دانست و افزود: در مدارس غیر دولتی معلمان رقابت بیشتری بین یکدیگر دارند چرا که ضعف در تدریس می تواند حکم اخراج آنها را برای همیشه داشته باشد.

این معلم سیستانی بیان کرد: در این ۱۲ سالی که مشغول به ندریس بوده ام حتی دولت جهت بیمه معلمان نیز اقدام نکرده است، تا با سوابق کاری بتوانیم بازنشست شویم.

دولت در امر رسیدگی به موضوع معلمان کوتاهی می کند

در همین رابطه حبیب الله دهمرده عضو کمیسیون مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گفت: موضوع جذب معلمان نهضت و غیر انتفاعی چند سال است که در مجلس مطرح می شود اما دولت در این زمینه کوتاهی می کند.

وی با بیان اینکه دولت باید به معلمان بخش خصوصی کمک کند ادامه داد: مجلس با استخدام معلمان غیر انتفاعی موافق است، اما در برخی از مواقع دولت مصوبات را اجرا نمی کند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مجلس موارد مختلف را در خصوص این موضوع جمع بندی می کند تا با نمایندگان دوره بعد که وارد مجلس می شوند به موفقیت برسد.

وی با بیان اینکه دولت به دلیل عدم وجود منابع تا کنون استخدام معلمان غیر انتفاعی و نهضتی را به تاخیر انداخته است، خاطرنشان کرد: مجلس موافق جذب معلمان است، اما اکثر گرفتاری های آنها را دولت به وجود آورده است.

به گفته جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس دهم در کشور بیش از ۲۰۰ هزار معلم در مدارس غیر دولتی با حقوق زیر یک میلیون تومان مشغول به تدریس هستند در حالی که آموزش و پرورش با بحران کمبود بحران ۱۷۹ هزار معلمی رو به رو است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۱۴۹


ارسال