دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ,28 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۲
باهدف بالا بردن سطح فرهنگ و دانش ترافیکی انجام شد؛
آموزش مجازی فرهنگ ایمنی و ترافیک 200 معلم پرورشی در سیستان و بلوچستان
 
ایوب کرد،مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان و بلوچستان از آموزش مجازی فرهنگ ایمنی و ترافیک200 معلم پرورشی در استان خبر داد.
ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون ضمن تبریک روز ایمنی حمل و نقل، از برنامه ریزی برگزاری دوره آموزشی مجازی ویژه 200 نفر از معلمان پرورشی مدارس حاشیه راه های استان به منظور بالا بردن سطح فرهنگ و دانش ترافیکی دانش آموزان در مدارس و جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی خبر داد.

وی  گفت: بر اساس توافق این اداره کل با اداره کل آموزش و پرورش استان، برنامه ریزی برگزاری این آموزش به صورت حضوری در اسفندماه سال گذشته انجام پذیرفت که به دلیل شیوع بیماری کرونا، دوره به صورت مجازی و در اردیبهشت ماه جاری برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول افزود: معلمانی که در این طرح ابتکاری مفاهیم ترافیکی را فرا می گیرند به عنوان سفیران ایمنی، در سال های آتی نیز با انتقال دانش به تعداد بیشتری از دانش آموزان و تشکیل زنجیره وسیع آموزشی، این اداره کل را در راستای تحقق اهداف فرهنگی، یاری خواهند رساند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با اشاره به اهمیت هفتم اردیبهشت ماه به عنوان روز ایمنی حمل و نقل گفت: با توجه به اینکه ایمنی به عنوان یکی از نیازهای روزافزون حمل و نقل پایدار به شمار می رود، این اداره کل در سال 98 برنامه های متعددی را در این حوزه مورد توجه قرار داده است که در این بین می توان به تهیه و توزیع بیش از 10 هزار و 500 نوع انواع اقلام ایمنی از جمله کلاه کاسکت، کپسول آتشنشانی، گردنبند شبرنگ ویژه شتر، کیف و لوازم التحریر برای دانش آموزان مدارس حاشیه راه ها و همچنین برگزاری دوره های آموزشی برای کاربران جاده نظیر راکبان موتور سیکلت و رانندگان وانت بار اشاره کرد.

کرد در پایان از بررسی تجهیزات 3 هزار و 500 دستگاه انواع ناوگان حمل و نقل عمومی باری و مسافری جاده ای در قالب برگزاری بیش از 200 مانور ایمنی جاده ای خبر داد و افزود: در زمینه موارد مربوط به نقض قوانین و مقررات ایمنی، در سال گذشته تعداد 123 پرونده مربوط به تخلفات شرکت های حمل و نقل و 138 پرونده مربوط به رانندگان در کمیسیون های تخصصی ماده 11 و 12 مورد رسیدگی قرار گرفته است.

انتهای پیام/

 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۲۳۰


ارسال