سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۱
جان دوباره جازموریان در پی بارش های بهاره؛
تالاب نیمه خشک جازموریان آبگیری شد
 
وحید پورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: تالاب نیمه خشک جازموریان با بارش های فصلی بهاره آبگیری شد و جان تازه ای گرفت.
  مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: تالاب جازموریان در مرز مشترک استان های سیستان و بلوچستان و کرمان واقع شده و دارای منابع آبگیری از هر دو استان است و خوشبختانه با بارش های فصلی از ابتدای بهار امسال و جمع آوری روان آبهای حوزه آب ریز، در شرایط مناسبی قرار دارد.

پورمردان افزود: بارش های زمستان گذشته و اوج گیری بارش ها در فصل بهار، پوشش گیاهی مناسبی در بستر تالاب جازموریان و مناطق اطراف آن ایجاد کرده و آبگیری تالاب از روان آبها و سیلاب های حوزه آب ریز موجب احیای این تالاب شده است.

وی اضافه کرد: محیط زیست سیستان و بلوچستان اقدام به افتتاح نمایندگی محیط زیست در نزدیکی این منطقه و شهرستان دلگان کرده است تا وضعیت این تالاب و برنامه های احیای آن را در دستور کار قرار دهد و از نزدیک روند احیا و بازگشت حیات وحش به منطقه را بررسی کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ادامه داد: آموزش جوامع محلی، ایجاد نمایندگی محیط زیست در حوزه دلگان، برنامه بازدید های مرتب و مداوم یگان حفاظت محیطزیست این شهر، بازدید ها و پایش های مداوم تیم های کارشناسی محیط زیست، راه اندازی شبکه همیاران محیط زیست، اجرای برنامه های محیط زیستی آموزشی و آشنایی با محیط زیست از طریق فضای مجازی و ... از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در این حوزه است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۲۳۹


ارسال