چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲
کرونا در محاصره دستان سخاوتمند؛
اینجا همدلی همچنان ادامه دارد/کمک مومنانه، شمایلی از انسجام اجتماعی است
 
استقبال از رزمایش کمک مؤمنانه در جای جای کشور موجب شده تا کرونا در محاصره دست‌های بخشنده‌ ملت ایران قرار گرفته و نیازمندان جامعه به آرامش نسبی برسند.
به گزارش عصرهامون به نقل از پهره؛ این روزها رزمایش مواسات یا کمک مومنانه در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان در حال برگزاری است و گروه های مردمی، خیرین و بسیاری از ارگان ها و ادارات، هموطنان و همشهریان خود را فراموش نکردند و با کمک های ریز و درشت اقشار آسیب پذیر و نیازمند را دریافتند و محترمانه بسته های معیشتی را بین آنان توزیع کردند.

در استان محروم سیستان و بلوچستان در آزمون بزرگ خدمت به محرومان و نیازمندان هر کس بر دیگری پیشی می گیرد و قطعاً آن شخص نزد خداوند محبوب تر است و با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان مردم نیک اندیش این استان در قالب‌های مختلف کمک‌های خود را همچون گذشته اهدا می کنند.

کمک مومنانه راهی برای حل مشکل نیازمندان جامعه

در همین رابطه ابوذر کوثری؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: نهادهای دولتی در زمینه کمک مومنانه اقداماتی را در این شهرستات در پیش گرفتند و تاکنون حرکت های خوبی در ارتباط گیری با خیران این منطقه صورت گرفته است.

وی در تکمیل مطلب فوق، افزود: با شیوع ویروس کرونا در گام نخست گروه های مختلف مردمی در کنار مسئولان دولتی و حاکمیتی پا به عرصه گذاشتند تا مشکلات موجود در حوزه تامین اقلام مورد نیاز بهداشتی را حل کنند و گامی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا بردارند.

فرماندار ایرانشهر با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در راستای ارائه کمک های مومنانه تصریح کرد: با توجه به این که صاحبان برخی مشاغل در شرایط کنونی متاثر از بیماری کرونا شدند و بسیاری از خانواده ها برای تامین مایحتاج معیشتی خود در شرایط ضعیف اقتصادی قرار دارند لذا ضروری است در دستگیری از محرومان پیش قدم باشیم.

وی ادامه داد: در راستا کمک مومنانه اقدامات موثری از ناحیه دولت، خیرین، نهادهای حامی نیازمندان نظیر کمیته امداد، بهزیستی، آن در سطح شهرستان ایرانشهر انجام شده که اجرای این طرح می تواند یکی از ابتکارات بسیار خوب و به جا باشد.

وی خاطرنشان کرد: در آموزه های دین مبین اسلام نیز به موضوع نوع‌دوستی، دست‌گیری و کمک به افراد تاکید شده و این طرح نیز در همین راستا و اجرای آن مستلزم مشارکت اجتماعی آحاد جامعه است و کسانی که می خواهند در این طرح خداپسندانه کمک کنند باید با نیت الهی در آن مشارکت داشته باشند.

کوثری خاطر نشان کرد: هر نوع هماهنگی؛ حمایت و تشویق خیرین و هدایت آنان در اجرا هر چه بهتر طرح کمک مومنانه در ایرانشهر توسط متولین این امر انجام شده است و در عملی کردن این طرح سپاه پاسداران شهرستان نسبت به سایر ارگان ها زحمات بیش تری را تقبل کرده است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۲۷۲


ارسال