پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ ,25 February 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۲
فرمانده انتظامی زاهدان خبر داد؛
انهدام باند 6 نفره سارقان خودرو در زاهدان/برخورد قاطع پلیس با قانون شکنان
 
حمیدرضا اکبری گفت: 6 نفر اعضای یک باند حرفه ای سرقت خودرو با 15 فقره سرقت در زاهدان دستگیر شدند.
حمیدرضا اکبری، فرمانده انتظامی زاهدان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو و قطعات خودرو با شیوه و شگردهایی مشابه در سطح شهر زاهدان، موضوع به صورت ويژه در دستور کار ماموران کلانتري 11 قرار گرفت.

وی افزود: مأموران دایره تجسس کلانتری 11 با جمع آوری سرنخ های موجود مشخصاتی کلی از سارقان به دست آوردند و مشخص شد اعضای این باند سرقت در تمامی سرقت  ها از یک دستگاه خودرو ی پژو 405 استفاده می کنند.

فرمانده انتظامی زاهدان تصریح کرد: به منظور دستگیری سارقان و پیشگیری از سرقت های مشابه واحدهای گشتی هدفمندی در حوزه کلانتری 11 راه اندازی شد، تا این که یکی از واحدهای گشت خودروی سارقان را در یکی از خیابان های زاهدان رویت و 2 سرنشین آن را که به تازگی باتری یک خودرو را به سرقت برده بودند، دستگیر کردند.

 اکبری ادامه داد: این 2 سارق  که پس از انتقال به کلانتری  در بازجویی های تکمیلی به 15 فقره سرقت شامل 4 فقره سرقت خودرو و 11 فقره سرقت قطعات خودرو با همدستی 4 تن از دوستان خود در  زاهدان اعتراف کردند.

و ی بیان کرد: در تحقیقات تکمیلی مشخص شد اعضای این باند سرقت خودرو هاي مسروقه را به مخفيگاه خود در حاشيه شهر زاهدان منتقل می کردند و پس از اوراق آنها، قطعات اوراق شده را به فروش می رساندند.

فرمانده انتظامی زاهدان خاطر نشان کرد: ماموران بلافاصله با هماهنگي قضائي در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه دیگر همدستان این 2 سارق را در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از محل، 2 دستگاه خودروی پرايد مسروقه را به همراه تعداد زیادی وسايل و قطعات خودرو شامل باند، ضبط و چراغ خودرو و ...کشف کردند.

 اکبری با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضائی گفت: شهروندان ضمن نصب دزدگیر و وسایل بازدارنده ایمن بر روی خودرو، در هنگام ترک آن، از گذاشتن وسایل با ارزش در داخل خودرو خودداری کنند و در صورت مشاهده افراد مشکوک اطراف خودرو های پارک شده سریع با تماس به 110 موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۳۳۵


ارسال